Jakie rozwiązania z hotelowej toalety warto wykorzystać w domowej, aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo?

łazienki hotelowe suszarki do włosów

Hotelowa toaleta w hotelach o wysokim standardzie stawiana jest za wzór dobrego wykorzystania przestrzeni, a więc zapewnienia ergonomii, a także zastosowania odpowiednich urządzeń. Niektóre rozwiązania warto wykorzystać w domowej łazience, a jednym z nich będzie zastosowanie montowanej na ścianie suszarki do włosów.

Suszarki do włosów hotelowe – dlaczego to dobry wybór do domu?

suszarka do włosów

Suszarka do włosów montowana na ścianie zajmuje niewiele miejsca. Taki montaż sprawia, że w każdej sytuacji jest do niej bezpośredni dostęp. Oczywiście należy ją montować z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, a więc podobnie jak w przypadku gniazdek elektrycznych przynajmniej 60 cm od źródła wody. Oczywiście konieczne jest zastosowanie modelu spośród najwyższej jakości suszarek bryzgoszczelnych, a także dodatkowe zabezpieczenie gniazdek przed zalaniem, nawet mimo zastosowania wymaganej odległości. Kiedy stosuje się zwykłe suszarki do włosów jest jeszcze jeden problem, a mianowicie ciągle plączący się kabel. Niewłaściwe jest zwykle również przechowywanie takiej suszarki ze zwiniętym wokół niej kablem, co z czasem grozi jego poluzowaniem, a nawet wyrwaniem. Dlatego suszarka do włosów montowana na ścianie w domowej łazience to doskonały i niezwykle wygodny pomysł.

Dozowniki do mydła w płynie lub pianie – oszczędność, estetyka i łatwość sprzątania

Stosowanie wiszących dozowników do mydła oczywiście nie jest konieczne, a wiele osób preferuje modele stojące na umywalce, to jednak każdy musi przyznać, że urządzenie montowane na ścianie jest znacznie wygodniejsze. Jeśli wybierze się dodatkowo model obsługiwany na czujnik ruchu z zaworem niekapkiem to zwiększy się nie tylko komfort, ale również estetykę. Dodatkowo dozownik z zaworem i przyciskiem dozującym pozwala oszczędzić środek higieniczny, a okienko pozwala na stałą kontrolę jego ilości, co w przypadku wielu modeli stawianych na umywalce czy szafce łazienkowej nie jest możliwe i często dopiero przy próbie użycia orientujemy się, że należy odkręcić dozownik i dolać do niego mydła. Dodatkowo jest to trudniejsze bez wylania przy okazji środka niż w przypadku dozowników do mydła. Warto zauważyć, że niektóre z nich przeznaczone są na zamykane wkłady, co powoduje, że możliwość wylania mydła jest zniwelowana do zera. Warto zauważyć, że są dozowniki są uniwersalne i mogą być przeznaczone zarówno na mydło w płynie, jak i to w pianie.

Bambusowe ręczniki lub suszarki do rąk

Zapewnienie najwyższego poziomu higieny i komfortu jest bardzo istotne, dlatego obok urządzeń mechanicznych warto zadbać o dobór odpowiednich tekstyliów. W domowej łazience nie trzeba montować suszarki do rąk, choć takie rozwiązanie może być wygodne. Można za to wybrać ręczniki bambusowe, wykonane z wiskozy bambusowej, która jest nie tylko znacznie bardziej chłonna od bawełny, ale również hipoalergiczna i neutralizująca bakterie, a także grzyby. Ręczniki z niej wykonane są niezwykle miękkie i doskonale sprawdzają się zarówno jako duże ręczniki kąpielowe, jak i te mniejsze do wycierania rąk. Oczywiście zamiast nich w strefie umywalkowej można zastosować jedną z ergonomicznych suszarek do rąk. W domu szczególnie sprawdzą się modele kieszeniowe, które zajmują po prostu najmniej miejsca, a dodatkowo błyskawicznie suszą ręce.

Dywaniki łazienkowe wykonane z materiałów, które są trwałe i przyjemne w dotyku

Wśród kwestii bezpieczeństwa nie można zapomnieć o dywanikach łazienkowych. W domach często się z nich rezygnuje. Jednak ich stosowanie, zwłaszcza tam, gdzie nie ma położonych antypoślizgowych płytek jest absolutnie zasadne. Mogą być wyposażone w dodatkową warstwę silikonową, dzięki której lepiej trzymają się podłoża. Przede wszystkim jednak należy zwrócić uwagę na ich wykonanie powinny być wykonane z materiału frotte, czyli przędzy bawełnianej o waflowym splocie, która jest niezwykle mocna i trwała, a do tego zapewnia niezrównaną miękkość pod stopami. Warto zauważyć, że najwyższej jakości dywaniki łazienkowe nadają się do częstego prania. Można zatem zapewnić bezpieczny i bardziej estetyczny wygląd łazienki.

Powyższe rozwiązania świetnie sprawdzą się w domowej toalecie połączonej z łazienką. Jeśli można zapewnić sobie większy komfort i bezpieczeństwo, to dlaczego z tego nie skorzystać? Sprawdzone rozwiązania z hotelowych toalet są na wyciągnięcie ręki. Warto pamiętać również o elementach, takich jak odświeżacze powietrza, czy dodatkowe wieszaki. W przypadku nowo powstających łazienek i wyboru grzejników można zastosować również modele z relingami, które pozwalają szybciej wysuszyć rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here