Jakie rozwiązania z hotelowej toalety warto wykorzystać w domowej, aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo

Jakie rozwiązania z hotelowej toalety warto wykorzystać w domowej, aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo?

Hotelowa toaleta w hotelach o wysokim standardzie stawiana jest za wzór dobrego wykorzystania przestrzeni, a więc zapewnienia ergonomii, a także zastosowania odpowiednich urządzeń. Niektóre rozwiązania warto wykorzystać w domowej łazience, a jednym z nich będzie zastosowanie montowanej na ścianie suszarki do włosów.

Suszarki do włosów hotelowe – dlaczego to dobry wybór do domu?

suszarka do włosów

Suszarka do włosów montowana na ścianie zajmuje niewiele miejsca. Taki montaż sprawia, że w każdej sytuacji jest do niej bezpośredni dostęp. Oczywiście należy ją montować z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, a więc podobnie jak w przypadku gniazdek elektrycznych przynajmniej 60 cm od źródła wody. Oczywiście konieczne jest zastosowanie modelu spośród najwyższej jakości suszarek bryzgoszczelnych, a także dodatkowe zabezpieczenie gniazdek przed zalaniem, nawet mimo zastosowania wymaganej odległości. Kiedy stosuje się zwykłe suszarki do włosów jest jeszcze jeden problem, a mianowicie ciągle plączący się kabel. Niewłaściwe jest zwykle również przechowywanie takiej suszarki ze zwiniętym wokół niej kablem, co z czasem grozi jego poluzowaniem, a nawet wyrwaniem. Dlatego suszarka do włosów montowana na ścianie w domowej łazience to doskonały i niezwykle wygodny pomysł.

Dozowniki do mydła w płynie lub pianie – oszczędność, estetyka i łatwość sprzątania

Stosowanie wiszących dozowników do mydła oczywiście nie jest konieczne, a wiele osób preferuje modele stojące na umywalce, to jednak każdy musi przyznać, że urządzenie montowane na ścianie jest znacznie wygodniejsze. Jeśli wybierze się dodatkowo model obsługiwany na czujnik ruchu z zaworem niekapkiem to zwiększy się nie tylko komfort, ale również estetykę. Dodatkowo dozownik z zaworem i przyciskiem dozującym pozwala oszczędzić środek higieniczny, a okienko pozwala na stałą kontrolę jego ilości, co w przypadku wielu modeli stawianych na umywalce czy szafce łazienkowej nie jest możliwe i często dopiero przy próbie użycia orientujemy się, że należy odkręcić dozownik i dolać do niego mydła. Dodatkowo jest to trudniejsze bez wylania przy okazji środka niż w przypadku dozowników do mydła. Warto zauważyć, że niektóre z nich przeznaczone są na zamykane wkłady, co powoduje, że możliwość wylania mydła jest zniwelowana do zera. Warto zauważyć, że są dozowniki są uniwersalne i mogą być przeznaczone zarówno na mydło w płynie, jak i to w pianie.

Bambusowe ręczniki lub suszarki do rąk

Zapewnienie najwyższego poziomu higieny i komfortu jest bardzo istotne, dlatego obok urządzeń mechanicznych warto zadbać o dobór odpowiednich tekstyliów. W domowej łazience nie trzeba montować suszarki do rąk, choć takie rozwiązanie może być wygodne. Można za to wybrać ręczniki bambusowe, wykonane z wiskozy bambusowej, która jest nie tylko znacznie bardziej chłonna od bawełny, ale również hipoalergiczna i neutralizująca bakterie, a także grzyby. Ręczniki z niej wykonane są niezwykle miękkie i doskonale sprawdzają się zarówno jako duże ręczniki kąpielowe, jak i te mniejsze do wycierania rąk. Oczywiście zamiast nich w strefie umywalkowej można zastosować jedną z ergonomicznych suszarek do rąk. W domu szczególnie sprawdzą się modele kieszeniowe, które zajmują po prostu najmniej miejsca, a dodatkowo błyskawicznie suszą ręce.

Dywaniki łazienkowe wykonane z materiałów, które są trwałe i przyjemne w dotyku

Wśród kwestii bezpieczeństwa nie można zapomnieć o dywanikach łazienkowych. W domach często się z nich rezygnuje. Jednak ich stosowanie, zwłaszcza tam, gdzie nie ma położonych antypoślizgowych płytek jest absolutnie zasadne. Mogą być wyposażone w dodatkową warstwę silikonową, dzięki której lepiej trzymają się podłoża. Przede wszystkim jednak należy zwrócić uwagę na ich wykonanie powinny być wykonane z materiału frotte, czyli przędzy bawełnianej o waflowym splocie, która jest niezwykle mocna i trwała, a do tego zapewnia niezrównaną miękkość pod stopami. Warto zauważyć, że najwyższej jakości dywaniki łazienkowe nadają się do częstego prania. Można zatem zapewnić bezpieczny i bardziej estetyczny wygląd łazienki.

Powyższe rozwiązania świetnie sprawdzą się w domowej toalecie połączonej z łazienką. Jeśli można zapewnić sobie większy komfort i bezpieczeństwo, to dlaczego z tego nie skorzystać? Sprawdzone rozwiązania z hotelowych toalet są na wyciągnięcie ręki. Warto pamiętać również o elementach, takich jak odświeżacze powietrza, czy dodatkowe wieszaki. W przypadku nowo powstających łazienek i wyboru grzejników można zastosować również modele z relingami, które pozwalają szybciej wysuszyć rzeczy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij