Jak wykończyć podłogę w biurze Poznaj nasze propozycje

Jak wykończyć podłogę w biurze? Poznaj nasze propozycje

Biuro powinno być urządzone ergonomicznie. Zatem ważne jest nie tylko odpowiednie wyposażenie, ale również wykończenie ścian i podłóg, które powinny zapewniać wyciszenie wnętrza, a jednocześnie zapewniać zdrowy mikroklimat oraz w przypadku posadzki – antypoślizgową powierzchnię. Dziś zajmiemy się właśnie wyborem produktów do wykończenia tej ostatniej. Przedstawimy naszym zdaniem najlepsze propozycje, m.in. paneli podłogowych.

Po pierwsze: podłogi drewniane

podłoga w salonieNaszą pierwszą propozycją są drewniane panele podłogowe. Naturalny materiał doskonale się prezentuje i tworzy zdrowy mikroklimat. Nie przyciąga nadmiernie kurzu i łatwo się go czyści. Jedynym minusem jest tu trwałość mimo impregnacji mogą pojawiać się rysy, czy nawet ubytki w drewnie. Cyklinowanie może oczywiście po kilku latach intensywnego użytkowania przywrócić świetność takiej podłodze. Do wyboru jest tutaj wiele wybarwień i rodzajów drewna. Można wybrać panele dębowe, sosnowe, bukowe, a nawet egzotyczne. Jeśli chce się zachować trwałość na dłużej to zdecydowanie należy unikać chodzenia po takiej podłodze w wysokich obcasach, a także stosować maty pod fotele biurowe na kółkach, gdyż w tym miejscu drewniany materiał najbardziej się zużywa.

Po drugie: podłogi winylowe

Jeśli szukasz rozwiązania trwałego i właściwie pozbawionego wad, to polecamy winylowe panele podłogowe. Ich wybór gwarantuje użytkowanie cichej i antystatycznej podłogi, która nie przyciąga kurzu, nie jest w żadnym stopniu porowata, w związku z tym wilgoć nie wnika w jej strukturę. Podłogi winylowe choć są materiałem posiadającym kilka cm grubości, są niezwykle trwałe i odporne na ścieranie. Bardzo ważny jest fakt, że taka podłoga jest odporna na zarysowanie. Ponadto można wybierać wiele rodzajów wykończenia powierzchni paneli. Imitują sporo materiałów, takich jak beton, kamień czy drewno, dlatego z powodzeniem dopasujesz je do każdej aranżacji, zarówno industrialnej, skandynawskiej, jak i rustykalnej. Na uwagę zasługuje również fakt, że bardzo łatwo się ją czyści, a ponadto dzięki braku spoin brud nie wnika w szczeliny.

Po trzecie: podłoga korkowa

podłoga paneleSzukając odpowiedniego wykończenia podłogi w biurze, warto zwrócić uwagę na korkową. Bardzo łatwo jest ją zamontować, a w dodatku jest wyborem idealnym dla osób cierpiącym na alergię. Nie przyciąga kurzu ani nie gromadzą się w niej roztocze. Jest niezwykle trwała. Korkowe panele można wybrać również do wykończenia ścian, gdyż stanowią doskonałą izolację akustyczną. Świetnie nadają się również jako materiał kładziony na ogrzewanie podłogowe. Nadaje się do aranżacji zarówno w nowoczesnym – skandynawskim, jak i klasycznym stylu.

Po czwarte : gres podłogowy

Chcąc stworzyć niezwykle reprezentacyjne wnętrze biura, warto zdecydować się na gres podłogowy. Ceramiczne płytki świetnie się prezentują i mogą posiadać różnoraką powierzchnię. Podobnie jak panele winylowe imitują kamień, beton, drewno, a nawet metal. Dodatkowo można wybrać takie o matowym wykończeniu lub nabłyszczane. Jeśli zależy Ci na antypoślizgowej powierzchni, to doskonałym rozwiązaniem będą te pierwsze. Z kolei lustrzane skomponują się z meblami na wysoki połysk, szklanymi blatami biurek i chromowanym wykończeniem np. w stylistyce hi-tech. Warto podkreślić, że gres podłogowy nie jest nasiąkliwy i sprawdza się również w miejscach podwyższonej wilgotności. Zatem idealnie zaprezentuje się również w łazience lub aneksie kuchennym w biurze. Trzeba oczywiście pamiętać, że w przypadku gresu konieczne jest fugowanie. Warto dobrać odpowiedni kolor, gdyż biała szybko zszarzeje i trudno będzie ją gruntownie wyczyścić.

Jest wiele rodzajów trwałych podłóg, które będą idealne do biura. Parametry takie jak ścieralność, odporność na zabrudzenia, czy antypoślizgowa powierzchnia, a także dobre oddawanie ciepła są niezwykle istotne. Najlepsze pod tym względem parametry mają podłoga korkowa, a także panele lvt, niewiele za nimi jest gres podłogowy, jednak wszystko zależy od jego rodzaju, a ustępuje powyższym rozwiązaniom ze względu na konieczność stosowania spoin. Bezspoinową propozycją jest także podłoga żywiczna, jednak w tym przypadku montaż jest pracochłonny i długotrwały.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij