Top 3 pomysły jak szybko zgubić 3 kilogramy

Lato zbliża się wielkimi krokami, zatem to czas najwyższy, aby o siebie zadbać i zgubić dodatkowe kilogramy. A cóż większość z nas ma tak, że łatwiej umie przytyć niż schudnąć. Jednak z naszymi radami uda Wam się zgubić w zdrowy sposób trzy kilogramy i to bez stosowania drakońskich diet czy też niezdrowych i niebezpiecznych suplementów diety. Jednak nim przedstawimy Wam nasze top 3 pomysły, to dowiecie się dlaczego warto mieć prawidłową masę ciała.

Otyłość to choroba, a nadwaga jest niebezpieczna

Nie przedstawiamy Wam tych informacji, aby Was straszyć, ale uświadomić, że otyłość jest niebezpieczną, a często i śmiertelną chorobą. Wyobraźcie sobie, że już połowa Polaków zmaga się z nadwagą, a 20% cierpi na chorobę cywilizacyjną jaką jest otyłość. Na całym świecie z powodu chorób powiązanych z otyłością, bądź wywołanych przez nią umiera ponad 2,5 mln ludzi i są to dane rzetelne, udostępnione przez WHO. Dlatego też nie można bagatelizować dodatkowych kilogramów. Już nadwaga zwiększa ryzyko chorób serca czy układu krążenia. Zwiększa się też ryzyko chorób nowotworowych. Dlatego trzeba o siebie dbać i zwracać uwagę na to co się je. Z diety należy wykluczyć wszystkie fast foody, bo nie tylko są niezdrowe, ale też są wysokokaloryczne i niestety takie jedzenia uzależnia. Z tego też powodu, gdy nawet od czasu do czasu pozwalacie sobie na jedzenie śmieciowe, to potem co chwilę pojawia się chęć, by znowu zjeść czy to nuggetsy, czy hamburgera. Do tego dieta powinna być oparta na warzywach, które są zdrowe, zawierają duże ilości błonnika, który reguluje proces trawienia, ale też zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych. I nie można zapomnieć jak ważny jest ruch. Czas poznać właśnie 3 pomysły na zgubienie 3 kg i to w przyjemny sposób.

Top 1: rowery górskie – przyjemność, adrenalina i zdrowy styl życia

Na początek pomyślcie o aktywności, która może być przyjemna. Jeżeli nic Wam się nie kojarzy, to znak, że widocznie nie jeździcie na rowerach górskich. Rzeczywiście jazda jest przyjemnością i to przez wielkie „P”. Do tego jeszcze można poczuć adrenalinę i schudnąć. Warto wiedzieć, że podczas jazdy na rowerze można zgubić nawet 400-500 kalorii i to w godzinę . A więc już godzina jazdy po wymagającym terenie sprawi iż spalicie sporo kalorii. Oczywiście nie od razu „Rzym zbudowano”, dlatego też trzeba liczyć siły na zamiary, a więc nie porywajcie się zaraz na długie trasy, lecz na początek wybierajcie te krótsze, a gdy Wasza kondycja będzie już lepsza, to wtedy i Wy możecie pozwolić sobie na zdecydowanie więcej. A gdy Wasza kondycja będzie już naprawdę dobra, to zamiast samochodem możecie dojeżdżać do pracy na rowerze. Pamiętajcie też, że rower górski w dobrej cenie w Warszawie znajdziecie w sklepie Wygodny Rower. Możecie też wejść na oficjalną stronę i zamówić swój wymarzony jednoślad online.

Top 2: nordic walking, czyli spacery w innym wydaniu

W naszym zestawieniu nie może też zabraknąć innej i to równie ciekawej aktywności, czyli nordic walking. Czas na kilka faktów. W godzinę możecie spalić już 400 kalorii, a do tego spacery z kijkami zwiększają ruchomość stawów, ale i odciążają je. Zmniejszają się też bóle kręgosłupa. Jeżeli więc sporo pracujecie przez komputerem, to tym bardziej powinniście uprawiać ten sport. Nie można też zapomnieć, że chodząc z kijkami, zwiększacie wydolność oddechową, a więc macie więcej siły, energii, ale też mniej się męczycie. Kolejną zaletą jest to, iż poprawia krążenie. A kropką nad „i” jest fakt, że nordic walking pomaga schudnąć. Otóż uprawiając go przez godzinę spalicie 25% więcej energii niż w przypadku zwykłego marszu. To także przyjemność, wysiłek i relaks w jednym. Każdego dnia możecie wydłużać trasę i pokonywać swoje ograniczenia.

Top 3: taniec

Są takie aktywności, które są przyjemnością samą w sobie, ale też sposobem na świetną zabawę. I do nich należy na pewno taniec. Warto tańczyć i trzeba tańczyć, nawet, gdy ma się dwie lewe nogi, a do tego ma się grację na poziomie 3-latka. Ale taniec pozwoli Wam naprawdę szybko schudnąć. Nie można zapominać, że tańczyć możecie nie tylko w klubie, ale i w domu. Wystarczy tylko świetna muzyka i już można zacząć pląsy po parkiecie, nawet jeżeli jest to podłoga w Waszym salonie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij