ciąża

Czy macierzyństwo w stylu glamour istnieje naprawdę? Poznaj fakty, a nie mity i bądź najlepszym rodzicem na jakiego zasługuje Twoje dziecko

Kiedy kobieta zostaje matką, jej świat zmienia się o 180 stopni. Nie od dziś wiadomo, że rola matki nie jest łatwa, ale też nie zawsze jest przyjemna, jednak mówi się też, że uśmiech dziecka rekompensuje wszystko. Jednak w mediach mało kiedy jest pokazywane rodzicielstwo tak jak wygląda, czyli poprzez pryzmat dużej miłości, ale i zmęczenia czy łez i ciągłego zmartwienia. Zamiast tego w portalach społecznościowych można zobaczyć zadowolone matki, które mają czas na wszystko i dobrze się prezentują. Ale czy macierzyństwo glamour istnieje? Odpowiedź brzmi: i tak i nie!

Zmęczenie, połóg, ból i baby blues

noworodekW tych kilku słowach można opisać jak często wygląda prawdziwie macierzyństwo, tak bez lukru. Choć matki mogą kochać swoje dzieci najmocniej na świecie, to jednak doświadczają też uczucia zmęczenia, ale i baby bluesa, a niestety także bardzo niebezpiecznej depresji poporodowej. Nietrzymanie moczu czy problemy z jelitami, hemoroidy – to kolejne problemy, o których mało się mówi. Niejako ten tema tabu przełamała artystka Tatiana Okupnik, która powiedziała o swoich licznych dolegliwościach, ale i o tym, że dziecko nie jest w stanie zrekompensować wszystkiego, przytaczając historię młodych mam, które z powodu problemów z porodem doświadczyły uszkodzeń jelit i odbytu, co zakończyło się wyłonieniem stomii. Nie brzmi to dobrze, ale takie historie są częste, choć niespecjalnie często się o tym mówi. Czasem naprawdę młodej matce trudno znaleźć czas dla siebie, szczególnie jeżeli jej dziecko jest tzw. high need baby, czyli maleństwem, które ciągle potrzebuje kontaktu z matką. Oczywiście nie oznacza to, że matki trzeba uznawać za super bohaterki, bo jednak decyzja o zostaniu matką powinna być świadoma, a więc trzeba liczyć się z tym, że lukrowane macierzyństwo nie istnieje, a jeżeli jednak sądziło się, że może być cukierkowo, to czy aby było się już gotowym do zostania matką?

Rodzicielstwo w stylu glamour – tak, ale w mediach społecznościowych

Kobiety lubią też porównywać się do innych, szczególnie celebrytek, które mają czas na wszystko i do tego zawsze są pomalowane. Ale to tylko mity, bo kobieta, która ma wymagające dziecko, które często zmaga się z kolkami nie ma czasu na takie błahostki. Cóż na Instagramie można zobaczyć przesłodzony świat, ale trzeba też wiedzieć, że celebrytki (choć zaprzeczają i ukrywają to) korzystają z pomocy niań, a niekiedy to nianie wychowują ich dzieci. Jeżeli poświęca się swojemu potomstwu godzinę dziennie bawiąc się, a obca osoba wykonuje wszystkie prozaiczne czynności, choćby przebieranie, ubieranie, karmienie i gotowanie, to rzeczywiście macierzyństwo w wersji glamour istnieje.

Funkcjonalność nie estetyka

spacer z wózkiemFunkcjonalność i estetykę można połączyć, ale nie można kierować się przy wyborze tylko i wyłącznie estetyką. Zatem wybierając ubranka warto przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, którym powinna być bawełna, a dopiero potem na samą estetykę. Z kolei wybierając wózek także najważniejsze jest bezpieczeństwo, a nie sam design. Dobrym, wyborem jest choćby wózek 3 w 1, który jest maksymalnie funkcjonalny. Absolutnie nie należy kupować chodzików. Także zabawki powinny być wykonane z certyfikowanych materiałów. Liczy się nie ilość, a jakość!

Bądź najlepszym rodzicem na jakiego zasługuje Twoje dziecko

Każda matka ma prawo do zwątpień, do zmęczenia, ale i gorszego nastroju. To normalne. Zatem absolutnie nie można porównywać się z innymi czy co gorsza wpadać w kompleksy, bo dziecko koleżanki już mówi, a Twoje nie! Porównywanie sprawia, że tracicie czas, który powinnyście poświęcić dziecku czy sobie. Owszem są dzieci, które można powiedzieć są bezobsługowe, czyli wystarczy je tylko nakarmić i ubrać i nie płaczą, ale są też dzieciaczki, które ciągle potrzebują kontaktu z rodzicem i jeżeli Wasza pociecha jest high need baby to nie oznacza wcale, że to nie minie bądź co gorsza, że to Wasza wina, bo przecież dziecko jest osobną jednostką i już wtedy kształtuje mu się charakter.

Nie ma rodzicielstwa glamour, chyba że w sieci, ale to tylko wykreowany obraz, który nie ma nic wspólnego z prawdą. Na samym końcu ponownie przypominamy, że trzeba się skupić na byciu najlepszych rodzicem, a nie na porównywaniu do innych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij