Szukasz dostawcy Internetu w Katowicach? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Nikt z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez Internetu, stąd dostęp do sieci traktujemy dziś jako podstawową potrzebę. Możną ją zrealizować na wiele sposobów, przy czym to, czy będziemy zadowoleni ze stabilności i prędkości Internetu jest w dużej mierze uzależnione od dostawcy. Jego wybór nie powinien być kwestią przypadku. W tym artykule podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy Internetu w Katowicach.

Technologia dostępu do Internetu

Pierwszą rzeczą, jaką należy sprawdzić jest to, z jakiej technologii dostępu do sieci możesz skorzystać. Jeśli pod Twoim adresem znajduje się światłowód, to nie masz się nad czym zastanawiać – wybierz ofertę dostawcy, który zapewnia usługę Internetu światłowodowego.

Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka. Internet światłowodowy dystansuje inne technologie, w tym mobilną i radiową, pod względem m.in.:

  • Stabilności działania– nie ma na nią wpływu ani pogoda, ani pora dnia czy dzień tygodnia. Internet światłowodowy działa tak samo niezależnie od tego, ile osób aktualnie korzysta z sieci. To ogromna zaleta w porównaniu z Internetem mobilnym.
  • Uzyskiwane prędkości– jeśli szukasz naprawdę szybkiego Internetu w Katowicach, to postaw na technologię światłowodową. Podczas gdy użytkownicy Internetu mobilnego czy radiowego mogą być zadowoleni uzyskując prędkość pobierania na poziomie 100-150 Mb/s, to taka wartość jest punktem wyjścia w ofertach Internetu światłowodowego. Częściej użytkownicy decydują się natomiast na pakiety 300/100 Mb/s (download/upload), a dostępne są przecież znacznie szybsze warianty, w tym aż 1 czy 2 GB/s prędkości pobierania.

Wspomnijmy również o przewidywalności kosztów korzystania z Internetu światłowodowego, co wynika z faktu, iż nie dopłacamy za przekroczenie limitu danych (bo go nie ma). Dzięki temu od razu po zawarciu umowy z dostawcą dokładnie wiesz, ile będzie Cię kosztować dostęp do Internetu.

Wniosek jest oczywisty: wybierz dostawcę Internetu w Katowicach, który zapewnia usługę Internetu światłowodowego, zdecydowanie najkorzystniejszą pod względem finansowym, a także gwarantującą największą satysfakcję korzystania z sieci.

Opinie klientów

Technologia technologią, ale bardzo duży wpływ na to, czy ostatecznie będziesz zadowolony z usługi dostępu do Internetu ma poprawność jej działania. Tutaj wiele zależy od rzetelności danego dostawcy i jakości świadczonej przez niego usługi. Awarie oczywiście mogą się zdarzać, natomiast ważne jest, aby dostawca szybko na nie reagował i udzielał klientom wiarygodnej informacji na temat czasu przywrócenia działania sieci.

Sprawdź zatem, jak dotychczasowi klienci oceniają dostawcę, czy nie narzekają na częste awarie, długi czas naprawy, brak kontaktu itd.

Opłacalność oferty

Przy wyborze dostawcy Internetu w Katowicach nie sugeruj się wyłącznie ceną usługi. Może się okazać, że najtańsza oferta wcale nie jest najkorzystniejsza. Dokładnie przeanalizuj poszczególne oferty pod kątem własnych oczekiwań, aby nie płacić za coś, czego nie potrzebujesz oraz mieć w cenie to, co jest Ci rzeczywiście niezbędne.

DG-NET: renomowany dostawca Internetu w Katowicach

W Katowicach funkcjonuje co najmniej kilkanaście firm oferujących usługę dostępu do Internetu, zarówno ogólnopolskich, jak i lokalnych. W poszukiwaniu dobrej oferty zapoznaj się z propozycją DG-NET, jednego z najlepiej ocenianych dostawców w regionie.

DG-NET zapewnia dostęp do Internetu światłowodowego i radiowego. Ciekawą propozycją, zwłaszcza dla przedsiębiorców, jest Internet symetryczny, gdzie uzyskujemy identyczną prędkość pobierania i wysyłania danych – jest to przydatne podczas np. udziału w konferencjach online czy przesyłania bardzo dużych plików na serwery zewnętrzne.

Z kolei użytkownicy prywatni mogą być zainteresowani atrakcyjnymi pakietami z Internetem i telewizją, w tym dostępem do popularnych platform streamingowych.

Z pełną ofertą DG-NET zapoznasz się na stronie https://www.dg-net.pl/.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij