Jak działa klimatyzator przenośny

Jak działa klimatyzator przenośny?

Przenośne klimatyzatory to praktyczny sposób na schłodzenie pojedynczego pokoju i są świetnymi urządzeniami do wspomagania centralnego systemu powietrznego, który nie nadąża za wymaganiami domowników.

Różne modele klimatyzatorów przenośnych będą wymagały różnych rzeczy, ale większość z nich można łatwo skonfigurować.

Celem przenośnego klimatyzatora jest usunięcie gorącego powietrza podczas chłodzenia. Z tego powodu jednostki te potrzebują sposobu, aby przenieść to ciepłe powietrze w inne miejsce. Najczęstszym sposobem wentylacji tych klimatyzatorów jest zewnętrzne okno.

Po skonfigurowaniu układu wydechowego wystarczy podłączyć przenośną jednostkę klimatyzatora i włączyć ją, aby rozpocząć chłodzenie.

Większość przenośnych klimatyzatorów może być używana przy normalnej mocy 115/120 V, więc nie będą potrzebować specjalnego wyjścia ani żadnego konkretnego okablowania. Jedynym wyjątkiem są jednostki, które zużywają ponad 14 000 BTU. Z tego powodu ważne jest, aby sprawdzić instrukcję obsługi, aby upewnić się, że przenośny klimatyzator może być używany na danym gniazdku.

Jak zapewne wiecie, każdy klimatyzator będzie zużywał znaczną ilość energii, dlatego ważne jest, aby inne urządzenia wysokoenergetyczne znajdowały się w oddzielnym gnazdku, aby zapobiec przeciążeniu.

W zależności od konkretnej jednostki możesz schłodzić kilka pomieszczeń. Podobnie jak zwykły klimatyzator okienny, maszyny te mogą schłodzić najbliższy obszar. W małych pomieszczeniach nie potrzebujesz bardzo dużego klimatyzatora.  Klimatyzator przenośny działa dzięki zastosowaniu węża, który jest odprowadzany na zewnątrz. Przenośne urządzenia klimatyzacyjne będą miały jeden lub dwa węże wylotowe na gorące powietrze.

Jeśli urządzenie ma jeden wąż, pobiera powietrze z pomieszczenia, w którym jest umieszczone, a następnie zwraca po procesie chłodzenia. Jednakże niewielka ilość powietrza jest usuwana z pomieszczenia, więc spowoduje to pewne podciśnienie.

Jeśli twoja jednostka ma dwa węże, jeden będzie doprowadzał powietrze z zewnątrz, a drugi go zużywał. Podwójne węże nie wytworzą podciśnienia, tak jak pojedynczy wąż, ale wadą tej konstrukcji będzie mniejszą wydajność.

Nie jest zalecane wydłużanie węża przenośnego klimatyzatora. Wąż jest zaprojektowany na określoną długość, aby maszyna działała najbardziej wydajnie. Przedłużenie węża może również spowodować przegrzanie urządzenia i unieważnienie gwarancji producenta.

Jeśli chcesz zainstalować przenośny klimatyzator w szklanych drzwiach przesuwanych, prawdopodobnie konieczne będzie użycie co najmniej dwóch zestawów instalacyjnych. Lepiej się upewnić, że te zestawy są przeznaczone do użytku z Twoim modelem przenośnego klimatyzatora. Zestawy instalacyjne można łączyć śrubami. Możliwe jest również użycie styropianu lub sklejki, aby zakryć otwartą przestrzeń od przesuwanych szklanych drzwi, mogą one również pomóc w izolacji.

Bez względu na to, którą drogę instalacji planujesz użyć, ważne jest sprawdzenie instrukcji obsługi, aby upewnić się, że przestrzegane są wszystkie wytyczne.

Jednym z głównych zadań przenośnego klimatyzatora jest odprowadzanie wilgoci z powietrza i usuwanie ciepłego powietrza. Wiemy, że ciepłe powietrze jest usuwane przez przewód wydechowy, który prowadzi na zewnątrz, ale dokąd idzie wilgoć? Przenośne klimatyzatory mają kilka różnych sposobów radzenia sobie z kondensacją i wilgocią. Jedna z wersji to model całkowicie samoodparowujący.

Tego typu przenośne klimatyzatory są bardzo zaawansowane, ponieważ odparowują wilgoć automatycznie z węża wylotowego w tym samym czasie, co gorące powietrze. W tym modelu rzadko będziesz musiał opróżniać zebraną wodę. Ten model przenośnego klimatyzatora jest jednym z najbardziej popularnych. Niektóre marki, które mają ten model samoodparowujący, to Avallon, DeLonghi i Whynter.

Inną wersją jest spust grawitacyjny z pompą kondensatu. Ten stylowy klimatyzator przenośny usuwa wodę przez wąż spustowy, który można przymocować do urządzenia. Zazwyczaj są one dołączane do przenośnego klimatyzatora przy zakupie. Wystarczy podłączyć wąż do odpływu klimatyzatora i pozwolić wodzie spłynąć do wiadra, a nawet doprowadzić go do odpływu podłogowego.

Niektóre przenośne klimatyzatory mogą wymagać ręcznego usuwania wody. Tak będzie działał podstawowy przenośny klimatyzator. Wymagają one regularnego usuwania wilgoci i mają wiadra wewnątrz urządzenia, które będą wymagały opróżniania w regularnych odstępach czasu. Niektóre nawet co 8 godzin. Aby to zrobić, należy wyłączyć klimatyzator, wyjąć wiadro zbiorcze, opróżnić wodę i wymienić wiadro z powrotem na urządzenie, aby ponownie rozpocząć proces chłodzenia.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij