Ozonowanie mieszkania – czy warto?

Choć w dobie pandemii zabieg ozonowania pomieszczeń kojarzymy głównie z ich odkażaniem – ozon posiada jeszcze inną, równie popularną właściwość, z której chętnie korzystamy w szczególności w starszym budownictwie. Mowa, rzecz jasna, o usuwaniu niepożądanych zapachów. Czasami możemy mieć z nimi do czynienia np. w sytuacji, gdy w wyniku nadmiernej wilgoci dojdzie do zapleśnienia ścian, stolarki otworowej lub np. wykładziny. W jakich sytuacjach skorzystamy z ozonowania i kiedy warto się na nie zdecydować?

Ozonowanie mieszkania a komfortowe warunki

Specyfiki służące do odświeżania powietrza w wielu przypadkach okazują się niewystarczające. Dlaczego? Zamaskowanie przykrego zapachu jest chwilowym działaniem na okoliczności, które są tylko objawami pewnego problemu. Aby wyeliminować problem, należy zadziałać z nastawieniem na jego przyczynę. W tym miejscu z pomocą przyjdzie zabieg ozonowania mieszkaniaCzy warto go przeprowadzić i w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdzi?

Zacznijmy od odpowiedzi na drugie pytanie. Ozon stanowi wyśmienitą broń przeciwko:

  • przykremu zapachowi,
  • pleśni oraz innym grzybom,
  • bakteriom i wirusom.

Ozonowanie mieszkania rewelacyjnie sprawdzi się wtedy, gdy przyczyną nieprzyjemnego zapachu są namnażające się w pomieszczeniu pleśń i grzyby. Powodem takiego stanu rzeczy jest najczęściej wilgoć, nieszczelny system wentylacji lub nieodpowiednie zabezpieczenie fundamentów i samego budynku przed wodą oraz temperaturą.

Zabieg, jakim jest ozonowanie mieszkania pomoże w skutecznym wyeliminowaniu przyczyn przykrego zapachu. Ponieważ ozon wykazuje właściwości biobójcze, przyczynia się do usunięcia grzybów oraz innych szkodliwych mikroorganizmów. Ponadto, ozon jest substancją lotną, dlatego bez problemu dociera do wszelkich zakamarków mieszkania bez konieczności wnikliwego czyszczenia metodami mechanicznymi. Wystarczy rozpylić go w poszczególnych pomieszczeniach, a efekt jest natychmiastowy!

Ozonowanie mieszkania – zachowaj bezpieczeństwo

Na koniec należy przypomnieć o tym, że aby ozonowanie mieszkania było zabiegiem bezpiecznym, nie wykonujemy go samodzielnie, używając w tym celu urządzenia zakupionego np. w Internecie. Zdecydowanie należy tę czynność powierzyć wykwalifikowanym profesjonalistom, którzy dysponują odpowiednim sprzętem oraz uprawnieniami. Zlecając to zadanie wyspecjalizowanej firmie, zyskujemy pewność, że mieszkanie zostanie odpowiednio zabezpieczone, a także – po skończonym zabiegu – przygotowane do bezpiecznego powrotu domowników. Więcej o bezpiecznym ozonowaniu przeczytasz na: https://www.osuszarnia.pl/ozonowanie-gdansk/

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij