Najlepszy prezent na bierzmowanie!

Najlepszy prezent na bierzmowanie!

Bierzmowanie jest ważnym sakramentem, który wpływa na życie duchowe nastolatka. Otrzymanie szczególnej mocy ducha świętego zobowiązują do głoszenia prawd wiary i propagowania kościoła katolickiego. Bierzmowanie jest szczególnie ważne dla świadków, chrzestnych i najbliższej rodziny bierzmowanej osoby – goście często zastanawiają się, jaki prezent na bierzmowanie wybrać. Przedstawiamy pomysły na wyjątkowe upominki, które będą pięknymi, długoletnimi pamiątkami, które będą przypominać bierzmowanej osobie o tym wspaniałym dniu.

Ponadczasowy motyw

Krzyż jest uniwersalnym symbolem wiary chrześcijańskiej. Zwyczajowo przyjęło się, że jest wręczany na bierzmowanie – wtedy człowiek jest gotowy na niesienie go przez życie, podczas gdy chrzczone dziecko zostałoby nim przytłoczone. Krzyżyk na bierzmowanie jest symbolem dojrzałości duchowej i dumnego reprezentowania wiary – jest to prezent na bierzmowanie wręczany najczęściej przez świadka lub chrzestnego, a więc osoby, które mają za zadanie czuwać nad duchowym rozwojem młodego człowieka.

Odpowiednie dopasowanie prezentu

Wybierając krzyżyk na bierzmowanie warto kierować się gustem nastolatka – osoba przyjmująca bierzmowanie wykreowała już swój styl i z pewnością będzie czuła się dobrze w pasującym do niego wisiorku. Dla dziewczynek lepszym wyborem będą najczęściej delikatne krzyżyki srebrne lub złote na drobnym łańcuszku. Ciekawym pomysłem są urozmaicenia w postaci delikatnych, ozdobnych cyrkonii. W przypadku chłopców lepiej sprawdzą się proste, minimalistyczne wzory krzyżyków. Taka ozdoba z pewnością spodoba się nastolatkowi. Dodatkowo, warto, aby łańcuszek składał się z większych, masywniejszych ogniw, dzięki czemu świetnie dopełni zawieszkę w tym samym stylu

Postaw na indywidualność!

Niezależnie od tego, jaki krzyżyk wybierzesz, warto zadbać o to, aby prezent był wyjątkową i niepowtarzalną pamiątką – bierzmowanie jest ważnym sakramentem i powinno na zawsze zapisać się w pamięci młodego człowieka. Świetnym pomysłem na proste urozmaicenie tego klasycznego prezentu jest wykonanie na nim indywidualnego grawerunku – imię nastolatka, napis bierzmowanie, czy data uroczystości z pewnością wywołają uśmiech na twarzy obdarowanej osoby. W sklepie Aleupominek.pl znajdą państwo duży wybór różnych krzyżyków z możliwością wykonania indywidualnego grawerunku. Prosty i intuicyjny edytor na stronie pozwoli z łatwością stworzyć projekt, a wysokiej jakości grawerunek laserowy sprawi, że będzie on trwały i estetyczny.

Więcej pomysłów na wyjątkowe, personalizowane prezenty na bierzmowanie znajdą państwo na stronie aleupominek.pl w zakładce prezent na bierzmowanie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij