Medycyna estetyczna dla 20-latek – czy warto skorzystać z zabiegów upiększających, a może to za szybko? Na temat i bez uprzedzeń

Kiedyś wydawało się, że z kremów przeciwzmarszczkowych czy maseczek należy zacząć korzystać po 25 roku życia. Obecnie nawet młodsze dziewczyny decydują się na upiększanie w klinikach urody i pozbywanie się pierwszych oznak starzenia. Czy to nie za szybko, czy tak powinno być? Nad tymi zagadnieniami spróbujemy się zastanowić.

Kiedy należy decydować się na pierwsze zabiegi ujędrniające skórę? Czy jest dolna granica wieku?

Tak naprawdę nie ma dolnej granicy wieku, kiedy można zdecydować się na zabiegi ujędrniające skórę. U dorosłej kobiety mogą pojawić się wcześniejsze oznaki starzenia się skóry i jest to związane z czynnikami genetycznymi, ale również trybem życia. Korzystanie w solarium w młodym wieku wiąże się z szybszym starzeniem się skóry. Choć nie widać tego od razu dochodzi do degradacji komórek skóry i zaburzenia prawidłowej budowy płaszcza hydrolipidowego. Skóra staje się bardziej przesuszona i szybciej się starzeje. Dlatego nawet 23-latka czy 24-latka może korzystać z zabiegów ujędrniających z użyciem fal radiowych czy też laseroterapii, która pomaga również na przebarwienia skóry, a te często występują po opalaniu. Oczywiście najpierw dermatolog musi stwierdzić czy zmiana nie jest podejrzana, może też wysłać wycinek do badania histopatologicznego. Jeśli wszystko jest w porządku znamię czy pieprzyk mogą zostać usunięte. Do tego celu używa się lasera frakcyjnego CO2.

Medycyna estetyczna – sposób na pozbycie się kompleksów?

Młode kobiety bardzo często mają kompleksy, nawet znacznie częściej niż te dojrzałe, czyli kobiety po 30 roku życia. Brak pewności siebie chcą sobie zrekompensować stosując rozmaite zabiegi upiększające. Tutaj z pomocą przychodzą kliniki medycyny estetycznej. 20-latka może skorzystać z zabiegu korekcji koniuszka czy górnej części nosa za pomocą kwasu hialuronowego. Taki zabieg jest nieinwazyjny, ale skuteczny na pewien czas dopóki wypełnienie nie zostanie wchłonięte. Zabiegi z kwasem hialuronowym, nie tylko te przeciwzmarszczkowe, ale również stosowane przy wypełnieniach ust powtarza się co około pół roku. Kilka lat temu wypełnianie ust stało się swoistą modą i niemal każda młoda kobieta chciała mieć bardziej wydatne wargi. Nie negujemy tego, wszak niektóre kobiety dzięki temu mogły poprawić proporcje twarzy, np. w przypadku wąskich ust i szerokiego nosa. Dobry lekarz doradzi rozwiązanie, które pozwoli uzyskać zadowalający, ale nie karykaturalny efekt. Oczywiście dwudziestolatki w przypadku już widocznych niewielkich zmarszczek mogą skorzystać z zabiegu ich wypełniania. Ba! Niektóre nawet wybierają botoks, bo jest on skuteczny w przypadku zmarszczek mimicznych, a jego zastosowanie sprawia, że zmarszczki szybko się nie pogłębiają. To zawsze lekarz dobiera najlepszą dla pacjentki metodę i możesz wziąć kontakt do mClinic.

Zmora młodych kobiet, czyli cellulitis i skuteczne sposoby, by się go pozbyć lub przynajmniej zredukować

Pierwsze zmarszczki zmarszczkami, ale prawdziwą zmorą młodych kobiet jet cellulitis. Przerost tkanki tłuszczowej i jej nienaturalny, grudkowy wygląd to problem nie tylko kobiet z nadwagą, a skutek także działania estrogenów, dlatego występuje również u kobiet szczupłych i aktywnych fizycznie. Można zdecydować się na zabiegi ujędrniające, rozgrzewające skórę z użyciem fal akustycznych, dzięki którym komórki tłuszczowe są rozbijane, a krążenie w nich poprawione i prowadzi to do procesów regeneracyjnych i redukcji cellulitu. Sama aktywność fizyczna i ćwiczenia nie załatwią sprawy i pomocne są tego rodzaju zabiegi upiększające. Niewątpliwie zawsze wzrost zainteresowania widoczny jest wiosną, bo kobiety chcą przygotować się do sezonu letniego, by lepiej prezentować się w bikini.

Na nawilżanie skóry nigdy nie jest za wcześnie – dobre zabiegi także dla 20-latek

Jakie zabiegi wybierają jeszcze dwudziestolatki? Oczywiście głębokie nawilżanie skóry. Zabiegi z użyciem specjalnych głowic czy mikronakłuwania mogą skuteczniej odżywić i nawilżyć skórę niż najlepsze kremy nawilżające, które działają jedynie powierzchniowo. Przesuszone powietrze, tryb życia, a także indywidualne cechy skóry sprawiają, że takie zabiegi upiększające potrzebne są nawet dwudziestolatkom.

Niewątpliwie jeśli widać objawy przesuszonej i zmęczonej skóry albo pierwszych zmarszczek, to absolutnie nie jest za wcześnie na wykonywanie zabiegów. Stan skóry najlepiej oceni lekarz medycyny estetycznej i zaproponuje najbardziej korzystne rozwiązanie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij