Jakie nowoczesne rozwiązania wykorzystują stacje paliw? Monitoring zbiorników LPG, instalacje odzysku par benzyn…

Dzięki niezwykle szybkiemu rozwojowi nowoczesnych technologii, możliwe jest wprowadzenie przeróżnych rozwiązań usprawniających pracę urządzeń, które do tej pory wymagały stałej kontroli znajdujących się w pobliżu pracowników. Zautomatyzowanie wielu procesów spowodowało, że przedsiębiorcy dużo łatwiej mogą zarządzać swoimi biznesami i dotyczy to również właścicieli stacji paliw. Nowoczesne rozwiązania w tym przypadku mogą usprawnić działanie łańcucha dostaw i nie tylko.

Monitoring zbiorników LPG i inne nowoczesne rozwiązania dla stacji paliw

Z nowoczesnych rozwiązań tworzonych specjalnie dla przedsiębiorstw z branży petrochemicznej korzystają nie tylko jej najwięksi przedstawiciele, ale coraz częściej również mniejsi gracze. Dziedzina, jaką jest inżynieria procesowa pozwala na opracowywanie i dostarczanie takich rozwiązań, jak np. instalacje odzysku par benzyn, czy układy hermetyzacji i redukcji związków lotnych. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem dla stacji paliw jest też monitoring zbiorników LPG opisany na aiut.com. System ten stworzony jest z myślą o zbiornikach naziemnych i podziemnych większości typów. Jedną z zalet monitoringu zbiorników LPG jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas procesu dostawy gazu oraz całodobowe informacje na temat dostępnego poziomu paliwa.

Wraz ze wprowadzaniem tego typu rozwiązań, wzrosły również oczekiwania kierowców w stosunku do punktów tankowania. Konieczne jest również dostosowanie się do zmiany modelu energetycznego, za którą idzie rosnąca liczba pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi, na co również muszą być przygotowane stacje, które nie chcę stracić klientów. W dalszej części artykułu opiszemy pokrótce niektóre rozwiązania, które rewolucjonizują działanie współczesnych stacji paliw.

Urządzenia do odzysku par benzyn

W trakcie napełniania zbiorników pojazdów silnikowych, do atmosfery uwalniają się szkodliwe substancje. Zgodnie z unijnymi dyrektywami konieczne jest ograniczenie emisji lotnych związków organicznych pochodzących z paliw i rozpuszczalników. W związku z tym, powstały urządzenia, które umożliwiają wychwytywanie par paliw uwalnianych podczas tankowania, a następnie przekazywanie ich do zbiornika, w którym są magazynowane. Konieczne jest regularne sprawdzanie wydajności tych urządzeń.

Zdalny monitoring dostaw i floty autocystern

Transport paliwa to bardzo wymagające zadanie, nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale również ryzyka poniesienia znacznych strat. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii możliwe jest kontrolowanie transportu paliwa już na etapie planowania. Nowoczesne bezobsługowe urządzenia, takie jak koncentrator komunikacyjny nowej generacji, pozwalają na komunikację z systemami autocysterny oraz systemami telemetrycznymi na stacjach paliw. Urządzenie to nadzoruje transport paliwa aż do momentu rozliczenia dostawy.

Jak widać świat idzie naprzód w każdej dziedzinie, a dzięki nowym technologiom wiele procesów staje się prostszych w obsłudze, co z kolei przekłada się na szereg oszczędności, w tym zaoszczędzić można nie tylko pieniądze, ale również czas. Duże znaczenie ma również to, że firmy, które oferują m.in. opisane przez nas urządzenia, zapewniają również pomoc we drożeniu ich. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą być spokojni, gdyż nie zostaną z żadnym problemem sami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij