Jak zarabiać na hafciarstwie? Poznaj tajniki tej sztuki

Własne hobby warto wykorzystać także do zarabiania. W końcu często mówi się, że szczęśliwą osobą jest ta, dla której praca to hobby. Zatem można spróbować. Niewątpliwie coraz bardziej zanika sztuka jaką jest hafciarstwo. Jeżeli 50 lat temu chyba każda kobieta potrafiła haftować, a obecnie cóż… Choć plusem jest to, że i mężczyźni się jej uczą i co ciekawe są w tym naprawdę dobrzy. Jak więc zarabiać na hafciarstwie? Poznajcie tajniki tej sztuki.

Hafciarstwo – informacje w pigułce

Aby zacząć zarabiać na haftowaniu trzeba pamiętać, że jest to sztuka, która wymaga precyzji, ale też dużo cierpliwości, choć tej cierpliwości uczy. Na pewno nie należy też zniechęcać się czy poddawać, w końcu „nie od razu Rzym zbudowano”. Poza umiejętnościami kluczem do sukcesu są dobre nici do haftowania, ale trzeba też posiadać tamborkę czy zestaw igieł. Naukę należy rozpocząć od haftu krzyżykowego, który jest banalnie prosty, a i tak daje duże możliwości. Wiadomo najlepiej człowiek uczy się, gdy widzi, co ma robić, dlatego też nie będziemy Wam opisywać jak wykonać dany haft, bo tego najlepiej nauczyć się od babci bądź też zobaczyć filmiki na Youtube, gdzie krok po kroku poznacie tajniki haftowania. Musicie jeszcze wiedzieć, że zawsze najlepiej należy narysować wzór, a dopiero potem zacząć go haftować, bo w innym przypadku bardzo szybko się pomylicie.

Jak zarabiać na haftowaniu?

Jest wiele możliwości zarabiania na haftowaniu. Zacznijmy może od tej, która cieszy się dużą popularnością. Warto wykonywać obrazy haftowane. Są one unikalne i wyjątkowe. Wśród osób starszych na pewno sprzedawać się będę obrazy religijne. Ale można też postawić na martwą naturę. A jeżeli już zdobędziecie mistrzowskie umiejętności, to pejzaże. Ale one wymagają już lat nauki. Oczywiście to nadal nie koniec możliwości, bo przecież obrusy są absolutnym must have w każdym domu, jednak bądźmy szczerzy, te, które można kupić są pospolite. Zazwyczaj są jednokolorowe albo też posiadają złote nici. A co byście powiedzieli na obrusy ze słowiańskim wzorem? Gwarantujemy, że prezentowałyby się świetnie. Wbrew pozorom mały element może odmienić wnętrze i dodać mu polotu, a niewątpliwie taki obrus może to spowodować. A skoro dobrym wyborem jest haftowanie wzorów na obrusach, to czas też pomyśleć o serwetkach.

Ubrania – nowe życie starych rzeczy

Wystarczy tylko pójść do sklepu, by się przekonać, że ubrania są do siebie dosyć podobne, zatem bez sensu jest kupować nowe. Ale też może się okazać, że przeglądając szafę większość z nas ma ochotę na metamorfozę swoich rzeczy. Dzięki temu można uzyskać ubrania, które zdecydowanie nas definiują, ale też pozwalają w 100% poczuć się sobą czy też wyróżnić. Warto więc dla takich klientów, których notabene jest sporo, przygotować ofertę. Otóż warto oferować usługę haftowania na odzieży, ale można też pójść o krok dalej i zamawiać proste ubrania, następnie haftować na nich wyjątkowe wzory. Dobrze mogą sprzedawać się np. śpioszki z napisem „kocham mamę” czy imieniem dziecka. Takie ubranka mogą być też świetnym prezentem, wszak jest on w pełni spersonalizowany. Oczywiście, aby dobrze haftować, poza umiejętnościami potrzebny jest zakup dobrej jakości nici do haftu.

Jak dotrzeć do klientów?

Oczywiście musicie też pamiętać, że trzeba dotrzeć do klientów, ale też wcale nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na reklamę, choć własna strona internetowa nie zaszkodzi. Ale jeżeli nie dysponujecie funduszami, to dobrze sprawdzi się reklama przy wykorzystaniu mediów społecznościowych. Warto założyć fan page, na którym będziecie prezentować swoje dzieła, ale też je sprzedawać. Oczywiście strony sprzedażowe, choćby lokalne, dobrze się sprawdzają, do prezentowania swoich produktów. Zastanówcie się też czy nie warto starać się o dofinansowanie z funduszy europejskich na rozwój firmy. Z kolei sama rejestracja działalności jest banalnie prosta, bo wszystkie formalności można załatwić przez Internet.

Każdy z Was może zacząć zarabiać na hobby. Jeżeli nie na haftowaniu, to można spróbować czegoś innego. W końcu każdy z nas jest w czymś dobry, nawet jak w siebie nie wierzy. Jeżeli lubicie majsterkować czy naprawiać, to także takie usług są potrzebne, podobnie jest zbyt na meble ręcznie robione, nawet z palet.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij