Jak wspierać mikrobiom przedszkolaka?

Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób. Wprowadź tych kilka zmian do diety dziecka, aby lepiej zadbać o jego mikroflorę jelitową.

1. Zadbaj o błonnik w diecie

Znajduje się on w wystarczającej ilości w większości warzyw i owoców. Błonnik jest niezwykle ważny dla bakterii jelitowych. Nasz organizm nie trawi błonnika, dzięki czemu dociera on w niezmienionej formie prosto do jelit. A tam staje się pożywieniem dla dobrych bakterii jelitowych. Wysokie ilości błonnika mają zwłaszcza:

  • brokuły

  • warzywa strączkowe

  • pełnoziarniste zboża

  • jabłka

Warto włączyć je do diety przedszkolaka, aby zadbać o jego florę jelitową.

2. Umieść w diecie kiszonki

W wielu produktach żywieniowych znajdują się naturalne bakterie probiotyczne, które wspomagają te znajdujące się w jelitach. Dodatkowo zmniejszają one stany zapalne, jak wskazują badania. Należą do nich wszelkie kiszonki, czyli ogórki, kiszona kapusta czy kiszone buraki, a także fermentowane produkty mleczne.

Najwięcej bakterii probiotycznych jest w jogurtach probiotycznych oraz kefirze. Duże ilości probiotycznych bakterii jest też w kapuście kimchi i fermentowanych produktach sojowych, ale te niekoniecznie Twoje dziecko będzie chciało regularnie jeść.

Ponieważ kiszonki i produkty mleczne zawierają różne szczepy bakterii probiotycznych, dlatego warto aby przedszkolak jadł je naprzemiennie, a nie ograniczał się na przykład tylko do kapusty czy jogurtu.

3. Włącz prebiotyki do diety przedszkolaka

Probiotyki dla dzieci są ważne, ale równie ważne są prebiotyki w diecie. Są one pożywieniem dla bakterii probiotycznych i sprzyjają ich namnażaniu. Prebiotyki znajdziesz w dużej ilości w takich potrawach jak:

  • płatki owsiane

  • banany

  • jagody

  • cebula

  • czosnek

4. Unikaj słodyczy z dodatkiem słodzików

A także napojów ze sztucznymi słodzikami. Badania pokazują, że mogą one wpływać negatywnie na mikrobiom. Oczywiście najlepsze w diecie dziecka jest ogólne ograniczenie cukru i zastąpienie go owocami czy naturalnie słodkim miodem.

5. Suplementuj probiotyki u dziecka

Korzystnie na mikroflorę jelitową działa też przyjmowanie suplementów z probiotykami. Jest to bardzo ważne dla przedszkolaka zwłaszcza po infekcjach wirusowych, w tym rotawirusowych, w trakcie antybiotykoterapii, a także w okresie jesienno-zimowym. Jeśli dziecko nie lubi przyjmować żadnych leków ani suplementów, możesz wybrać probiotyk w kroplach, taki jak Multilac Baby.

Multilac dla dzieci – dlaczego warto?

Oprócz wyjątkowo wygodnej formy w kroplach, dzięki czemu łatwo możesz dodać go do napoju, suplement diety Multilac Baby ma jeszcze więcej zalet. Po pierwsze zawiera bezpieczny i dobrze przebadany szczep Lactobacillus rhamnosus GG. Dodatkowo znajduje się w nim prebiotyk, który wspiera szybsze namnażanie bakterii w jelitach. Wystarczy podawać go raz dziennie i nie musisz martwić się o jego właściwe przechowywanie, bo Multilac krople nie musi być trzymany w lodówce. Do tego zaawansowana technologia preparatu gwarantuje, że bakterie z Multilac Baby docierają w aktywnej formie do jelit.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij