Dodatkowy klucz do mieszkania – jak dorobić?

Dodatkowy klucz do mieszkania – jak dorobić?

Dorobienie klucza do mieszkania może być potrzebne z różnych przyczyn. Gdy chcemy zapewnić sobie dodatkową kopię tego przedmiotu powinniśmy skierować kroki do specjalisty, który wiernie odtworzy posiadany przez nas model, nadając mu odpowiedni kształt. Komu powierzyć tego rodzaju zadanie? Ile trwa oraz ile kosztuje dorabianie kluczy? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

Kiedy najczęściej zachodzi konieczność dorobienia kluczy?

Posiadanie klucza do mieszkania umożliwia otwieranie zamka w każdej chwili. Jeśli chcemy przekazać danej osobie możliwość korzystania z naszego lokum, musimy także wręczyć jej klucz. Często nie mamy jednak wystarczającej ilości na ręku, dlatego niezbędne jest stworzenie kopii klucza przez nas posiadanego. Przedmiot ten możemy wręczyć np. nowemu współlokatorowi, naszym bliskim, dorastającemu dziecku, rodzicom czy sąsiadom lub przyjaciołom np. na czas naszego wyjazdu w celu doglądania naszego mieszkania. Często też decydujemy się na dorobienie kluczy w momencie, gdy zgubimy klucze, jednak nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Nigdy nie wiemy bowiem, czy klucze rzeczywiście gdzieś zapodzialiśmy, czy zostały nam one skradzione. W celu zapewnienia sobie i najbliższym spokoju, warto w takim przypadków zdecydować się na wymianę zamka.

Kto zajmuje się dorabianiem kluczy?

Dorabianiem kluczy zajmują się ślusarze. Usługa ta znajduje się w ofercie Pogotowia zamkowego Katowice dostępnej na stronie https://www.pogotowie-zamkowe-katowice-24h.pl. Przy wyborze wykonawcy bardzo ważne jest, aby zlecać usługę sprawdzonym firmom, które zadbają o to, aby klucz został dorobiony w prawidłowy sposób, z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Właśnie w ten sposób funkcjonuje Pogotowie zamkowe. Co więcej, w zespole firmy pracują wyłącznie doświadczeni ślusarze, którzy dzięki umiejętnościom oraz za pomocą odpowiednich, nowoczesnych maszyn są w stanie dorobić niemal każdy model klucza. Poradzą sobie zarówno z typowymi, jak i niestandardowymi, rzadko spotykanymi wariantami. Odtworzą także klucz na podstawie posiadanego modelu, jak i wykonają go w przypadku jego braku, korzystając z odcisku wykonanego po rozwierceniu wkładki zamka.

Czas potrzebny na dorobienie klucza

Na dorobienie klucza często możemy poczekać, jednak zdarzają się sytuacje, w których jest ono potrzebne bardzo pilnie. W takim przypadku często pada pytanie: ile zajmuje dorobienie klucza? Czas wykonania usługi zależny jest od kilku czynników. Czasem wystarczy zaledwie kilka minut, a czasem klucz może być do odbioru w przeciągu kilku dni roboczych. Jest to uzależnione przede wszystkim od tego, jaki jest model i kształt klucza. Niestandardowe zlecenia, wymagające wykorzystania nietypowych narzędzi, są zdecydowanie bardziej pracochłonne niż realizacja kopii powszechnie stosowanych kluczy, dlatego w ich przypadku należy uzbroić się w cierpliwość. 

Ile kosztuje dorobienie klucza do zamka w drzwiach?

Chcąc uzyskać dodatkową kopię klucza do drzwi zastanawiamy się, jakiego rzędu będzie to wydatek. Zatem ile kosztuje dorobienie klucza? Koszt tego rodzaju usługi jest różny i zależy przede wszystkim od rodzaju samego klucza. Zazwyczaj cena wykonania zlecenia wynosi kilkadziesiąt złotych, jednak niektóre czynności, takie jak dorabianie klucza na podstawie zamka, mogą być droższe i oscylować nawet w granicach kilkuset złotych. Każdorazowo przed powierzeniem usługi w ręce ślusarza warto jest upewnić się, ile zapłacimy, jednak nie samą ceną warto kierować się przy wyborze wykonawcy. Od sposobu wykonania zależy bowiem jakość przedmiotu oraz jego działanie, dlatego decyzja powinna być podyktowana przede wszystkim tymi czynnikami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij