Zadbaj o swoje bezpieczeństwo – wymień zamki w drzwiach

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo – wymień zamki w drzwiach

Główną funkcją zamków w drzwiach jest zapewnienie bezpieczeństwa w domu i ochrona przed włamywaczami. Z tego powodu w niektórych przypadkach warto rozważyć jego wymianę na nowy. Jakie sytuacje powinny nas do tego skłonić? I na jaki zamek się zdecydować? Informacje o tym znajdziesz w naszym artykule!

W jakich sytuacjach warto wymienić zamek w drzwiach?

Zamek zamontowany w drzwiach wejściowych może z biegiem czasu, podobnie jak każde inne urządzenie, się zużyć, co prowadzi do problemów z jego otwieraniem, zamykaniem czy przekręcaniem klucza. Uszkodzenia zamka i jego awarie to jedna z sytuacji, w których warto rozważyć wymianę zamka na nowy. Jednak nie jedyna! O montażu nowego urządzenia warto pomyśleć także wtedy, gdy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego, aby poprzedni właściciele nie mieli do niego dostępu, jak również z rynku pierwotnego. Deweloperzy montują bowiem często zamki najniższej klasy, które są bardzo łatwe do sforsowania przez złodziei.

Na wymianę zamka dobrze jest także zdecydować się wtedy, gdy zgubimy klucze do domu, gdyż nigdy nie wiemy, w czyje ręce trafiły i czy przypadkiem nie padliśmy ofiarą kradzieży. Decyzja o montażu nowego mechanizmu powinna także zapaść po próbie lub udanym włamaniu do naszego mieszkania. Co więcej, dobrze jest zdecydować się na instalację nowego zamka zawsze wtedy, gdy chcemy podnieść poziom bezpieczeństwa naszego lokum i po prostu poczuć większy spokój.

Na jaki zamek w drzwiach się zdecydować?

Wymiana zamka w drzwiach wymaga znalezienia i nabycia odpowiedniego mechanizmu zamkowego. Na rynku dostępnych jest jednak całe mnóstwo różnych urządzeń. Jak wybrać najlepsze? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę uwarunkowania takie jak grubość drzwi, ich konstrukcję, wagę, wielkość otworu na zamek. Zamek w drzwiach powinien być także jak najlepszej klasy, najlepiej antywłamaniowy, klasy C, która wykazuje najwyższą odporność na włamania. Dobrze jest również, aby posiadał certyfikaty przyznawane przez niezależne instytucje badawcze, które przeprowadzają rygorystyczne testy.

Montaż zamka – samodzielnie czy przez profesjonalistę?

Sam zakup odpowiedniego mechanizmu to jednak nie wszystko. Zamek należy również prawidłowo zamontować, a to nie jest proste zadanie. Jeśli posiadasz wiedzę techniczną oraz specjalistyczne narzędzia, prawdopodobnie możesz poradzić sobie z tym zadaniem, ale dla osób bez styczności z tego rodzaju pracami może okazać się ono zbyt trudne. Warto wiedzieć, że od tego, jak zostanie zainstalowany zamek zależy w dużej mierze jego działanie, a także pełnienie zabezpieczającej funkcji, dlatego nie warto ryzykować własnego bezpieczeństwa! Do wymiany zamków wezwij specjalistów z Pogotowia zamkowego (https://www.pogotowie-zamkowe-gliwice-24h.pl), w którym pracują ślusarze z wieloletnim doświadczeniem, odpowiednimi umiejętnościami, wyposażeni w profesjonalne narzędzia. Współpraca z nimi to gwarancja sprawnie i fachowo zainstalowanego zamka, a także doradztwa w jego wyborze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij