Wakacje w Dubaju. Jak się spakować i o czym musisz pamiętać

Wakacje w Dubaju. Jak się spakować i o czym musisz pamiętać?

Wakacje w Dubaju są niewątpliwie bardzo modne, a jednocześnie wbrew pozorom wcale niedrogie. To miejsce niewątpliwie zachwyca swoim pięknem, a jednocześnie bogactwem, zatem naprawdę warto się tam wybrać. Jednak należy pamiętać, że do takiej wycieczki trzeba odpowiednio się przygotować. Konieczne jest znalezienie odpowiednich walizek podróżnych. Zatem jak się spakować i o czym należy pamiętać?

Jak się spakować, by nie żałować?

walizka podróżna solier

Oczywiście pakując bagaż należy zabrać tylko i wyłącznie rzeczy niezbędne, czyli takie, które będą nam absolutnie potrzebne i które zamierzamy wykorzystać. Pakowanie się na zapas absolutnie nie ma jakiegokolwiek sensu, podobnie jak zabieranie ze sobą grubych ubrać, wszak pogoda w tym miejscu naprawdę dopisuje. Ważny jest również sposób pakowania walizki podróżnej. Należy to robić tak, aby było Ci wygodnie podczas rozpakowywania. Na samym dole najlepiej umieścić największe rzeczy, czyli jakiś kardigan, czy buty, a na samą górę elementy najdelikatniejsze. Ważny jest również sam materiał z jakiego wykonane są walizki podróżne. Koniecznie należy wybierać takie, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Tutaj dobrym wyborem są modele z tworzywa ABS, czy poliwęglanu. Te pierwsze są twardsze i mniej elastyczne niż walizki z poliwęglanu. Jednak ich zaletą jest też niższa cena. Jednak zarówno walizka podróżna Solier z ABS, jak i poliwęglanu są dobrym wyborem. Ponadto pamiętaj, że również wwożenie lekarstw nawet takich jak hormony jest absolutnie zabronione i mogą one zostać Ci zarekwirowane.

Poznaj zasady Dubaju

Choć Dubaj jest niezwykle nowoczesny, to mimo wszystko zasady panujące w tym miejscu są zdecydowanie bardziej surowe i mogą wydawać się nieco dziwne dla nas Europejczyków. Pomimo, że wybierasz się do kurortu turystycznego to mimo wszystko wybierając się na zwiedzanie musisz przestrzegać często bardzo surowych zasad. Na samym początku pamiętaj, że odpowiedni strój to podstawa, szczególnie tyczy się to kobiet. Wykrojony top i krótkie spodenki nie są absolutnie mile widziane. O ile w miejscach przeznaczonych dla turystów nie będziesz mieć z tego powodu problemów, tak jeżeli wybierzesz się na zwiedzanie Dubaju to obowiązuje Cię już odpowiednia odzież. Ponadto zabronione jest publiczne okazywanie uczuć. Nawet jeżeli macie nadal motylki w brzuchu to nie możecie zbytnio tego okazywać, gdyż w ten sposób obrazicie miejscowych, a ponadto możecie zostać oskarżeni o przestępstwa przeciwko moralności. Dubaj choć jest tak nowoczesny to obowiązuje w nim bardzo surowe zasady, choćby dotyczące picia alkoholu. Oczywiście w swoim hotelu możesz napić się drinka, jednak w sklepach absolutnie nie kupisz alkoholu, oczywiście nawet nie pytaj miejscowych o niego, bo to także ich może obrazić.

Piękno na wyciągniecie ręki

Dubaj jest naprawdę pięknym miastem. Warto swój czas spędzać nie tylko na plaży opalając się, lecz warto również zwiedzić to miejsce. Tym bardziej, że jest tam naprawdę wiele zabytków. Na samym początku warto podziwiać olbrzymie metropolie i drapacze chmur, w tym najwyższy budynek świata – Burdż Chalifa, o wysokości 829,8 metrów. Można także wybrać się do centrów handlowych. Obowiązkowym punktem jest zobaczenie multimedialnej fontanny „The Dubai Fountain”, zwanej także ósmym cudem świata. Warto też wybrać się do Akwarium, gdzie można podziwiać ponad 30 tysięcy gatunków morskich zwierząt. Oczywiście należy zwiedzić Wielki Meczet, który jest także ośrodkiem kulturalnym. Plan tego, co zamierzasz zwiedzić koniecznie przygotuj wcześniej.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, czyli o szczepieniach i ubezpieczeniu zdań kilka

Wybierając się do Dubaju warto posiadać ubezpieczenie na wypadek choroby, czy też wypadku. Jeżeli jedziesz z biura podróży to sprawdź jaki zasięg ma twoje ubezpieczenie, wszak bezpieczeństwo jest najważniejsze. Ponadto warto także wykonać zalecane szczepienia. Listę można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zalecane są szczepienia na przeciwko błonicy, tężcowi, poliomielitis, odrze, durowi brzusznemu, odkleszczowemu zapaleniu opon mózgowo – rdzeniowych, WZW A,B – zatem całkiem sporo tego.

Wybierając się do Dubaju warto poznać kulturę tego miejsca, a także wykupić ubezpieczenie. Pozwoli ci to uniknąć wielu problemów i cieszyć się z wycieczki w 100%.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij