tatuaż na palcu

Tatuaże typu pierścionki – czy ta nowa moda się przyjmie?

Tatuaże są modne – to truizm i kolejnym truizmem jest zapewne to, że jeszcze przez wiele lat będą modne, wszak są także sposobem wyrażenia siebie czy pokazania siebie. Jednak nie o wszystkich wzorach tatuaży można powiedzieć, że są na czasie, wystarczy tutaj wspomnieć choćby o słynnych tatuażach modnych w latach 90-tych, czyli bransoletkach wokół kostki. Dlatego też nie zawsze przy wyborze dziary trzeba kierować się modą, choć są tatuaże, które można uznać za ponadczasowe. Są nimi np. motywy zwierząt wykonywane na piersi. Z kolei w obecnym sezonie najmodniejsze mają być tatuaże typu pierścionki. Ale tutaj pojawia się jak uzasadnione pytanie, które brzmi: „czy ta moda się przyjmie?” Na nie postaramy się właśnie odpowiedzieć.

Tatuaże typu pierścionki – hit czy kit?

rysunek rybyTrudno rozważać tatuaże przedstawiające pierścionki poprzez pryzmat hitu bądź też kitu. Choć aktualnie zdecydowanie bliżej im do hitu, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że takie dziary są modne. Są także minimalistyczne, a jak wiadomo minimalizm jest także ponadczasowy. Oczywiście tatuaże tego typu można analizować poprzez dwojaki pryzmat, czyli mogą być tylko i wyłącznie swoistą dekoracją ciała, lecz mogą być czymś więcej i mieć wartość sentymentalną. Zapewne nie zdziwi Was fakt, że coraz więcej osób zamiast kupować typową ślubną biżuterię, czyli złote obrączki decyduje się na wspólne wykonanie tatuaży przedstawiających obrączki. Oczywiście biorąc formalny ślub w kościele czy też w urzędzie stanu cywilnego wymieniają się obrączkami, tyle że nie złotymi, lecz zwykłymi metalowymi czy srebrnymi. Z ust takich osób można usłyszeć, że zwykłą złotą obrączkę można ściągnąć, a ta jest na całe życie.

Prawie filozoficzne rozważania na temat tatuaży

Oczywiście biorąc ślub wierzymy, że z tą drugą osobą spędzimy całe życie. Wielu osobom się to udaje, ale wielu też nie. Niestety liczba rozwodów rośnie z roku na rok, a co niektórzy twierdzą, że w powodu lockdownu ta liczba jeszcze się zwiększy, bo przecież czasem w pędzie codziennego życia i nadmiaru pracy zapominamy jak ze sobą rozmawiać. I co wtedy? Przecież złotą obrączkę można szybko zdjąć i schować bądź wyrzucić, a jednak tatuaż zostaje na całe życie, no chyba, że zdecydujemy się go usunąć, ale i z tym bywa sporo zachodu. Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo modne były tatuaże typu imiona ukochanej osoby, które zazwyczaj były wykonywane na wewnętrznej stronie dłoni i zazwyczaj też były dosyć duże. Niestety problem pojawiał się, gdy osoby zrywały, wtedy też zostawały z taką „pamiątką”. Zatem symboliczne tatuaże mają wiele zalet, ale i wad, które przede wszystkim dotyczą sytuacji, gdy dana para postanawia zerwać ze sobą czy się rozwieść, jednak nadal tatuaże są na tyle małe, że można je zasłonić prawdziwą biżuterią, ale też…

Co zrobić, gdy nie wyjdzie? Krótko i na temat

pistolet do tatuażuZawsze można tatuaże typu obrączki przerobić na tatuaże przedstawiające pierścionki z kamieniem czy nawet inne wzory. Tutaj oczywiście należy wybrać się do dobrego studia tatuażu. Szczecin to miasto, gdzie znajduje się naszym zdaniem świetny salon. Koniecznie odwiedźcie więc stronę skytattoo.net, gdyż salony są także w innych miejscach Polski.

Czas na wnioski

Tatuaże typu pierścionki czy obrączki polecane są zarówno dla par w nieformalnych związkach, ale i w związkach małżeńskich. Są świetnym zamiennikiem klasycznej biżuterii, gdyż nie każdy lubi ją nosić, a nie w każdym zakładzie pracy można nosić obrączki czy pierścionki, wszak często bywa to niebezpieczne. Zatem takie tatuaże są świetnym wyborem. Ale oczywiście to nie koniec ich zalet, bo warto wziąć pod uwagę samą estetyką która jest subtelna, a przez to wydaje się także ponadczasowa. Zatem są świetną dekoracją ciała, ale jednocześnie mogą być dekoracją, która ma wartość sentymentalną. A więc można dojść do wniosku, że taka moda rzeczywiście się przyjmie i tatuaże typu pierścionki raczej będą uznawane za ponadczasowy trend.

Na samym końcu przypominamy, że decyzja o zrobieniu tatuażu zawsze musi być przemyślana i nie należy się na niego decydować pod wpływem impulsu. Bardzo ważne jest też znalezienie dobrego studia tatuażu, ale te już Wam poleciliśmy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij