Smart TV dla gracza – czy każdy model oferuje granie w chmurze?

Smart TV dla gracza – czy każdy model oferuje granie w chmurze?

Gry dostępne w chmurze na Smart TV to prawdziwa innowacja. Nie potrzebujesz do ich obsługi konsoli lub komputera. Nie wymagają one również pobierania każdego tytułu i późniejszej instalacji. Wszystkie dane pochodzą z chmury, czyli zewnętrznego serwera. Warto wiedzieć, że usługę wspierają wybrane modele Samsung Smart TV, a dokładne informacje znajdziesz na stronie producenta.

Jeśli posiadasz odpowiedni telewizor, to potrzebujesz dedykowanych aplikacji do streamingu gier np. Xbox lub NVIDIA GeForce NOW*. Wybierz odpowiedni abonament i zyskaj dostęp do ogromnej bazy gier*. Smart TV możesz połączyć z kompatybilnym kontrolerem wykorzystując moduł Bluetooth. Sterowanie stanie się tak wygodne, jak podczas rozgrywki na konsoli.

* Korzystanie z usług może wymagać płatnego abonamentu, który jest do wykupienia w danej usłudze.

Czy Smart TV potrzebuje połączenia z Internetem?

Smart TV nie połączony z Internetem wiele traci – owszem możesz oglądać np. programy telewizji naziemnej (jeśli jest podłączona), ale największe możliwości otwiera właśnie Internet. Zyskaj dostęp do setek aplikacji**, w tym platform VOD, serwisów streamingowych z muzyką lub grami czy przeglądarki internetowej. Podsumowując, każdy Smart TV zyskuje po podłączeniu do Internetu, bez tego nie możesz wykorzystać w pełni jego potencjału.

** Pamiętaj, że dostępne aplikacje oraz usługi mogą różnić się w zależności od regionu. Do prawidłowego działania wybranych aplikacji i serwisów streamingowych może być wymagany dodatkowy płatny abonament na usługę.

Jak powinien być dobry telewizor gamingowy?

Wybierając telewizor do gier warto zwracać uwagę na wiele czynników. Możesz postawić na duży ekran, o wiele większy niż w przypadku monitorów – Samsung oferuje Smart TV o przekątnej ekranu nawet 85 cali. 

Dobry telewizor gamingowy powinien wyróżniać niski input lag, czyli opóźnienie wejścia. Im jest ono niższe tym lepiej dla naszej rozgrywki. W praktyce gdy naciskasz przycisk na padzie, to upływają ułamki sekund zanim efekty Twojej komendy zostaną wyświetlone na ekranie. Aby wyprzedzić swoich przeciwników ważny jest jak najniższy input lag.

Samsung w swoich telewizorach oferuje zaawansowane funkcje, które idealnie sprawdzą się w gamingu. Wykorzystaj Zaawansowany Upłynniacz Ruchu Pro***, który umożliwia wyświetlanie ruchu nawet w częstotliwości do 144 Hz i rozdzielczości 4K. To bardzo dobre rozwiązanie do dynamicznych FPSów lub gier wyścigowych.  Z kolei funkcja  Dźwięku Podążającego za Obiektem+*** pozwoli Ci usłyszeć skąd dobiegają dźwięki i jeszcze mocniej odczuć realizm danej gry. 

*** Każda z funkcji dostępna jest w wybranych modelach Samsung Smart TV.

Artykuł powstał przy współpracy z Samsung Electronics Polska.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij