Poznajcie aktywności, które możecie uprawiać razem z Waszym dzieckiem? Rodzina na sportowo w natarciu

Wielu rodziców fakt, że nie uprawia sportu usprawiedliwiają posiadaniem dzieci. Swoją drogą argument „mam dziecko – nie mam czasu” staje się już nudny i oklepany. Dlatego też już teraz musimy Wam powiedzieć, że to tylko głupia wymówka, bo dziecko w niczym nie przeszkadza i nawet jak jest małe można śmiało być aktywne. Poznajcie więc aktywności, dzięki którym zasłużycie na miano rodziny na sportowo, a nie rodziny leniuchów.

Jazda na rowerze – to zawsze dobry wybór

Jazda na rowerze jest przyjemnością, ale także uspokaja i powala się zrelaksować. Ale jazda na rowerze pozytywnie wpływa także na cały organizm. Wytwarzane podczas wysiłku endorfiny, czyli hormony szczęście jak sama nazwa wskazuje poprawiają samopoczucie. Dlatego z tego płynie jeden wniosek, czyli warto jeździć na rowerze, tym bardziej że można też z dzieckiem. Wystarczy tylko odpowiedni fotelik rowerowy. Polecamy taki, który można zamocować do bagażnika roweru, oczywiście powinien mieć także ergonomiczny kształt i zapewniać maluchowi nie tylko wygodę, ale i bezpieczeństwo. Przy wyborze fotelików na rower zwróćcie uwagę na parametr taki jak regulowany zagłówek, który jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo, z kolei regulowany podnóżek zapewnia jeszcze większą wygodę. Ale na tym nie koniec, bo dobry foteli to taki, który spełnia Europejską Normę Bezpieczeństwa EN 14344. A więc podsumowując, nawet jeżeli Wasze dziecko jest małe, możecie jeździć z nim na rowerze i świetnie się bawić.

Spacery po lesie

Niezależnie od pogody i wieku dziecka można wybrać się na spacer po lesie. Oczywiście maluszka możecie nosić w nosidełku, z kolei ze starszakiem iść za rękę. Chodzenie po lesie sprawia dużo przyjemności. Tym bardziej, że poza aktywnością możecie pokazywać dzieciom skarby lasu, nazywać drzewa czy nawet jesienią zbierać liście i grzyby (o ile naprawdę się na tym znacie). Pamiętajcie jednak, że w przypadku tej aktywności bardzo duże znaczenie ma wybór odpowiednich butów i to zarówno w przypadku dziecka, jak i Waszym, czyli dobre buty to takie, które mają mocną podeszwę, a ich cholewka sięga ponad kostkę. Pamiętajcie też, że nawet jak jest chłodno nie trzeba rezygnować ze spacerów, wystarczy tylko odpowiednio ciepło, ale nie za ciepło się ubrać.

Bieganie także z wózkiem

Czasami można odnieść wrażenie, że każdy powód jest dobry, by zrezygnować z aktywności fizycznych. Otóż czasami rodzice za taki powód uznają swoje dziecko, bo przecież nie zostawią go w domu. Oczywiście, że nie zostawią i nikt ich do tego nie namawia, jednak mając dziecko nie można rezygnować z aktywności. Tutaj macie dwie możliwości, otóż jeden z partnerów zostaje z maluchem, gdy ten drugi idzie pobiegać, ale naszym zdaniem opcja nr dwa jest lepsza i oznacza bieganie z dzieckiem w wózku. Tutaj niezbędne jest posiadanie specjalnego wózka, czyli koła powinny być sztywne, ale i cienkie, a sam wózek lekki. Ale można także kupić klasyka z funkcją biegania, czyli wózek 2 w 1. Ma on więc blokowane przednie koło. Przy wyborze sprawdź jak się taki model prowadzi. Bieganie z wózkiem cieszy się popularnością do tego stopnia, że możesz zapisać się na spotkania z innymi mamami.

Dla starszaków i maluszków

Teraz przedstawimy Wam aktywności, które możecie robić ze starszakami i maluchami. Gdy Wasze dziecko ma już kilka lat np. 4-5, to możecie ćwiczyć z nim jogę. Organizowane są nawet zajęcia dla rodziców z dziećmi. Z kolei z maluszkami poza bieganiem polecamy Wam także ćwiczenia na basenie. Tutaj także macie do wyboru szeroki wybór zajęć, które sprawią dzieciakom wiele frajdy, ale i Wy będziecie się dobrze bawić. Dodatkowo jeżeli macie ochotę odpocząć od potomstwa (tak macie prawo i to nic wstydliwego) to zawsze możecie zaprowadzić dziecko na zajęcia do klubów dla dzieci, a Wy sami możecie wybrać się na siłownie czy też jogging. Za to po powrocie z całą rodziną polecamy Wam urządzenie sobie zabawy w tańczenie, co także sprawi dzieciom, ale i Wam wiele frajdy.

Koniecznie skorzystajcie z naszych pomysłów na aktywności. Tym bardziej, że macie wiele możliwości. Swoją drogą możecie połączyć uprawianie sportu z zabawą, zatem i ćwiczycie i świetnie się bawicie. Argumentu o braku czasu nie przyjmujemy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij