Nowoczesne soczewki kontaktowe - więcej korzyści!

Nowoczesne soczewki kontaktowe – więcej korzyści!

Nowoczesne soczewki kontaktowe – więcej korzyści!

Soczewki kontaktowe przeszły niesamowitą transformację na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Stało się to możliwe dzięki lepszym materiałom i zaawansowanej technologii produkcji. Dziś soczewki kontaktowe są nie tylko oczywistą metodą korekcji wad wzroku, ale również odpowiedzią na problemy współczesności związane z pracą przed komputerem. Co nowego mogą zaoferować Ci soczewki kontaktowe? Sprawdziliśmy!

Soczewki kontaktowe – praktyczny wybór

Soczewki kontaktowe mogą być stosowane do korekcji każdej wady wzroku. Oczywiście nie są to produkty o uniwersalnym zastosowaniu, więc musimy orientować się, które soczewki są odpowiednie dla naszych potrzeb.

Największa grupę stanowią soczewki sferyczne, ponieważ najwięcej osób zmaga się z daleko- i krótkowzrocznością, a właśnie dla tych problemów są one zaprojektowane. Kolejną najczęściej występującą wadą jest astygmatyzm, który można zniwelować za pomocą soczewek torycznych.

Osoby z prezbiopią (nazywaną też starczowzrocznością), które dotychczas nosiły okulary progresywne, mogą zdecydować się na soczewki progresywne. Doskonałe widzenie do bliży i dali jest możliwe właśnie dzięki temu rodzajowi soczewek kontaktowych.

Właściwości soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe są wytwarzane z materiału hydrożelowego i silikonowo-hydrożelowego. Są one niezwykle miękkie, idealnie transparentne i przyjazne dla oka. Jeśli przyjrzysz się charakterystyce poszczególnych produktów, to zauważysz, że różnią się one stopniem uwodnienia i tlenoprzepuszczalnością. Im wyższe owe właściwości, tym soczewki są lepsze? Niekoniecznie, ponieważ najważniejsze jest dopasowanie soczewek do naszych indywidualnych potrzeb. Przykładowo – wysoka zdolność do transportowania tlenu jest istotna dla soczewek całodobowych. Jeżeli korzystasz z soczewek w trybie dziennym – odgrywa to mniejszą rolę.

Dobór soczewek kontaktowych powinien być poprzedzony wizytą u specjalisty. Badanie wzroku i ustalenie parametrów mają istotne znaczenie dla Twojego poczucia wygody. Ocena stanu narządu wzroku, w tym także naturalnej zdolności nawilżania, to podstawowe informacje, dzięki którym optometrysta podpowie Ci czym powinieneś się kierować kupując soczewki kontaktowe.

SPRAWDŹ:  Jak oznajmić najbliższym swoją ciążę? Poznajcie fajne sposoby i uczyńcie ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym

Soczewki kontaktowe a praca przed komputerem

Jednym z najważniejszych wyzwań naszej codzienności stała się powszechna komputeryzacja, a wraz z nią nasza praca wykonywana przez wiele godzin przed ekranem. Szeroko rozpowszechnionym problemem jest syndrom komputerowego widzenia, objawiający się:

– zmęczeniem wzroku

– przesuszeniem gałek ocznych

– bólem głowy

– problemami z koncentracją

Soczewki kontaktowe a praca przed komputerem – to temat ważny dla wielu z nas. Czy wiesz, że mamy już dostępne soczewki stworzone właśnie do pracy przed ekranem? W internetowym sklepie optycznym Bezokularow.pl znajdziemy coś wyjątkowego. 

Soczewki EyeLove Digital zostały wyposażone w konstrukcję, która ogranicza skutki obciążenia wzroku. Jest to możliwe dzięki nałożeniu na powierzchnię soczewki wielu asferycznych krzywizn. W efekcie soczewka równomiernie koncentruje większą moc dodatnią na środkowym obszarze. Dla użytkownika oznacza to redukcję zmęczenia wzroku podczas pracy przy komputerze.

Soczewki Eyelove UltraSlim 1-Day to soczewki jednodniowe, które stworzono z materiału biomimetycznego, łączącego się dzięki temu z filmem łzowym. Dzięki temu oczy zyskują o wiele lepsze nawilżenie, co jest szczególnie ważne w biurowych warunkach.

Jak wspomóc wzrok? Wykonuj ćwiczenia oczu

Dobrej jakości soczewki kontaktowe są ważne, ale trzeba też pamiętać o odpoczynku i regeneracji. Dla higieny i zdrowia narządu wzroku dbaj o regularne przerwy w pracy. Daj oczom chwilę relaksu, spójrz daleko za okno lub zamknij oczy na chwilę. Skupianie wzroku na tej samej odległości przez długi czas wywołuje napięcia mięśni odpowiadających za pracę gałek ocznych. Wprowadź do swoich nawyków krótkie ćwiczenia oczu, które odciążą Twój wzrok.

Magdalena Szymańska

Magdalena Szymańska

Psycholog z doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Pisze o zdrowiu psychicznym, relacjach międzyludzkich i rozwoju osobistym. Prywatnie entuzjastka teatru i muzyki klasycznej.

Artykuły: 95

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *