Najlepsze markizy do ogrodu – jak wybrać i na co zwrócić uwagę?

Spędzanie czasu w ogrodzie czy na tarasie to bardzo przyjemna rzecz, szczególnie gdy jest ciepło, a my lubimy przebywać na świeżym powietrzu. Aby zapewnić sobie trochę cienia, warto rozważyć montaż markizy, która uchroni nas przed nadmiernym nasłonecznieniem, a także promieniami UVA i UVB, które nie są zbyt bezpieczne dla naszej skóry. Jak wybrać dobrą markizę i na co zwrócić uwagę?

 

1. Markizy do ogrodu – dlaczego warto się na nie zdecydować?

2. Markizy tarasowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

3. Markizy balkonowe – jak wybrać?

 

Markizy do ogrodu – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Markiza jest bardzo przydatnym elementem aranżacji ogrodu, tarasu, a także i balkonu. Składany, najczęściej materiałowy daszek może dać nam pożądany latem cień i tym samym umożliwić komfortowe spędzanie czasu na świeżym powietrzu nawet w bardzo gorący dzień. Dobrze dopasowana markiza powinna obejmować swoim cieniem dość przestrzeni, abyśmy mogli pod nią zmieścić stół i krzesła, ewentualnie też inne sprzęty ogrodowe, jeżeli tak chcemy zaaranżować dostępną przestrzeń. Częstym wyborem jest także zadaszenie w ten sposób części przeznaczonej na grill, dzięki czemu możemy wygodnie z niego korzystać bez piekącego słońca nad głową.

 

Markizy tarasowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Markiza tarasowa musi być dość wytrzymała, co szczególnie odnosi się do materiału samego daszka. Zwykle do tego celu wykorzystuje się wytrzymałe tworzywa, jak na przykład akryl, dralon czy poliester. Materiał powinien być zaimpregnowany, tak aby opierał się zmiennym warunkom atmosferycznym. Markizy na taras muszą również być dobrze dopasowane pod względem wymiarów, szczególnie jeżeli nasza przestrzeń jest ograniczona barierką.

Poza materiałem dającym nam cień istotna jest także konstrukcja, na której będzie on rozpięty. Im większa powierzchnia markiz, tym więcej składanych ramion powinno znaleźć się w stelażu – dzięki nim będzie nam łatwiej ją składać i rozkładać. Odpowiednia ich ilość warunkuje również stabilność konstrukcji.

 

Markizy balkonowe – jak wybrać?

Markizy przeznaczone do zamontowania na balkonie muszą być dobrze przemyślane, tak aby nie obciążać za bardzo ściany, na której są zamocowane. Zwykle będą to mniejsze wymiarowo projekty, niż produkty przeznaczone na taras czy też do ogrodu. Poza tym powinniśmy jednak zwrócić uwagę na te same elementy konstrukcyjne: materiał i stelaż. Ciekawym dodatkiem może być też oświetlenie LED, które zrobi szczególne wrażenie wieczorem i jednocześnie da nam dość światła, by móc swobodnie spędzać czas na dowolnej aktywności.

undefined

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij