Najlepsza aplikacja na rower

Najlepsza aplikacja na rower?

Sport i różnorodne aktywności ruchowe, to coraz częstsze zajęcie ludzi. Aktywność, dbanie o wygląd, poprawa stanu zdrowia czy kondycji, to modny ówcześnie temat, a także coraz bardziej świadome działania. Wybór odpowiedniej dyscypliny wiąże się z własnymi możliwościami i predyspozycjami, a także wyznaczonym celem. Czym jednak, w dobie szybko rozwijającej się technologii, byłby sport bez dodatkowych akcesoriów, gadżetów i wynalazków? Jakie artykuły wybrać do jazdy rowerem? Jakie aplikacje ułatwiają uprawianie tego sportu? Co pomaga się zmotywować i kontrolować postępy?

Uprawianie sportów rowerowych – potrzebne akcesoria. 

Jazda na rowerze, to czynność przyjemna i mało skomplikowana. Jednak by odczuwać prawdziwą przyjemność z poruszania się dwukołowcem należy odpowiednio się do tego przygotować. Dobór roweru to najważniejszy element, który pozwoli rozpocząć przygodę z tym sportem. Wielkość roweru, rodzaj pojazdy, wysokość i wygoda siodełka to główne aspekty, które należy uwzględnić podczas wyboru sprzętu.  Swobodne poruszanie się na rowerze warunkują również elementy takie jak:

– wygodny, komfortowy i nieograniczający ruchów ubiór,

– kask,

– odpowiednie obuwie,

– rękawiczki,

– dodatkowe akcesoria – pompka, śrubokręt, latarka, itp.,

– bidon,

– dodatkowe urządzenia pomiarowe i aplikacje telefoniczne.

Aplikacje telefoniczne na rower.

W dobie szybko rozwijającej się technologii, jak również stosowania nowoczesnych rozwiązań i akcesoriów coraz większą popularność zdobywają rożnego rodzaju aplikacje na telefon, monitorujące trening i jego przebieg. Dzięki ich działaniu możliwe jest sprawdzenie wielu aspektów i elementów, a także analiza treningu w zaciszu własnego domu. Aplikacje te ułatwiają podejmowanie aktywności, uatrakcyjniają ją, jak również stanowią pewnego rodzaju podpowiedź na przyszły trening. Jakie aplikacje rowerowe zdobyły największą popularność wśród rowerzystów?

Endomondo.

Endomondo to jedna z najbardziej popularnych aplikacji sportowych, Dzięki możliwość wyboru i ustawienia odpowiedniej aktywności, aplikacja monitoruje przebieg treningu oraz dostosowuje parametry do działania. Program ten śledzi jazdę, wyznaczając jej przebieg na mapie, określa tempo, dystans, jak również prędkość pokonywania poszczególnych odcinków. Aplikacja umożliwia również zapis wyników i tworzenie historii treningów.

CycleDroid.

CycleDroid to narzędzie, które umożliwia śledzenie ruchu przy użyciu GPS.  Ponadto, program wyświetla prędkość poruszania się, dystans, wysokość i różnicę powierzchni, określa wzniesienia, spadki, jak również ilość spalonych kalorii czy tłuszczu. Aplikacja połączona jest z Facebookiem, na którego stronach można wyświetlć swoje wyniki i osiągnięcia. Oprogramowanie pozwala tworzyć wycieczki i planować trasy, a także dodawać do planu różnorakie dane.

Mój rower.

Kolejną ciekawą propozycją jest narzędzie Mój rower. Aplikacja ta dedykowana jest wszystkim miłośnikom dwóch kołek i podróży rowerowych. Głównymi funkcjami oprogramowania są:

– planowanie tras,

– tworzenie statystyk prędkości, długość, wysokości tras,

– rejestrowanie pokonanej drogi,

– porównywanie wyników z różnych przejazdów,

– udostępnianie wyników i analiz znajomym,

– rankingi i rywalizacja pomiędzy użytkownikami, itp.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij