Jakie przedmioty można znaleźć w lombardzie?

Lombard to instytucja znana od bardzo dawna, z powodzeniem funkcjonująca w wielu krajach na całym świecie. Znana jest między innymi z tego, że można w niej kupić ciekawe rzeczy w atrakcyjnej cenie. Co tworzy ofertę lombardów i czy rzeczywiście jest tam zawsze taniej?

Wszystko, co wartościowe

Wielu osobom lombardy kojarzą się z przede wszystkim z biżuterią, i słusznie, bo właśnie wartościowe ozdoby są najczęściej sprzedawanym towarem. Biżuteria w lombardzie może pochodzić z dowolnego okresu, to nie tylko sezonowe kolekcje od jednego producenta, zdarzają się więc historyczne, unikatowe przedmioty o szczególnej wartości, pięknie zdobione, pochodzące ze znanych kolekcji od renomowanych jubilerów.

Biżuteria to jednak nie wszystko. Ofertę lombardów uzupełniają także luksusowe i zabytkowe zegarki, smartfony, laptopy, telewizory, konsole, elektronarzędzia, czasami dochodzi do tego duże AGD, zabytkowe meble, sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne, urządzenia medyczne, nawet samochody. Lombard jest też dobrym miejscem na szukanie przedmiotów kolekcjonerskich, jak monety, niektóre placówki specjalizują się w dziełach sztuki. Zdarzają się także przedmioty bardzo nietypowe – większość lombardów nie stawia ograniczeń co do rodzaju przyjmowanych towarów, liczy się tylko to, by miały one jakąś wartość i były poszukiwane przez nabywców.

Używane, ale w dobrym stanie

Zupełnie nowe, fabrycznie spakowane przedmioty to rzadkość w lombardzie, choć takie oferty również się zdarzają. Zazwyczaj jednak towary są używane, ale lombard zawsze sprawdza ich jakość oraz przydatność – zepsuta wiertarka, niedziałający telefon czy rozbity zegarek nie trafią do sprzedaży, niezależnie od tego, jaka była początkowa wartość tego przedmiotu.

W lombardach takich jak www.lombardexpres.pl w sprzedaży znajdują się tylko rzeczy sprawne, mające jedynie niewielkie wady, które nie wpływają na funkcjonalność urządzenia. Cenę ustala rzeczoznawca i jest ona niższa od ceny sklepowej, choć trzeba się liczyć z tym, że nie zawsze będą to bardzo znaczące różnice. W przypadku towarów mało popularnych można spróbować negocjacji, zazwyczaj jednak cena podana przez lombard jest tą ostateczną, na którą klient musi się zgodzić, jeśli chce nabyć upatrzony przedmiot.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij