Jakie najstarsze miasto Omanu warto odwiedzić w te wakacje?

Jakie najstarsze miasto Omanu warto odwiedzić w te wakacje?

Twoje kolejne wakacje wcale nie muszą być nudne, monotonne i spędzone na polskim wybrzeżu. W te wakacje warto przełamać nudę i poznać egzotyczny zakątek naszego globu, a dokładnie jedyny kraj na literę „O” – Oman. Przeczytaj ten artykuł, w którym będzie przedstawiona lokalizacja tego kraju, główne atrakcje oraz zabytki, jakie czekają na turystów odwiedzających ten kraj.

1. Oman wakacje – kilka słów o tym pięknym kraju

2. Jakie atrakcje oferuje Oman?

3. Jakie miejsca warto odwiedzić w Omanie?

Oman wakacje – kilka słów o tym pięknym kraju

Oman wakacje jest to azjatyckie państwo, położone na Półwyspie Arabskim, nad Zatoką Omańską. Stolicą kraju jest Maskat. Oman graniczy z Jemenem, Arabią Saudyjską oraz Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Obecnie, Oman jest otwarty na turystów, którzy przyjeżdżają do tego kraju głównie późną jesienią oraz zimą, ponieważ Oman, podobnie jak Wyspy Galapagos znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego suchego i nawet zimą panuje tutaj przyjemna temperatura.

Wiele osób obawia się podróży do kraju arabskiego, które głównie kojarzą z popularnym Egiptem oraz Tunezją. Oman jest zdecydowanie innym krajem. Jest dużo bezpieczniejszy od Egiptu oraz Tunezji, a wszelkie, nawet najmniejsze przewinienia, takie jak wyrzucanie śmieci w miejscach do tego nieprzystosowanych grozi nawet sześć miesięcy więzienia.

Wjazd do Omanu odbywa się na zasadzie bezwizowej, jeśli podróż trwa do dwóch tygodni. Wyrobienie pozwolenia na dłuższy pobyt też nie jest problemem. Co więcej, władze Omanu nie wymagają  specjalistycznych szczepień, aczkolwiek większość lekarzy sugeruje, aby zaszczepić się na: dur brzuszny, błonicę, wściekliznę, krztusiec, tężec oraz WZW A i B. Walutą Omanu jest rial omański (OMR).

Jakie atrakcje oferuje Oman?

Wczasy w Omanie mają wiele twarzy. To właśnie w tym kraju nowoczesność spotyka egzotykę oraz tradycje arabskie. Turyści z pewnością docenią piękne, szerokie piaszczyste plaże, wszechobecną naturę pod postacią drzewa kadzidłowego, orzechów włoskich i pięknego morza, w którym można spotkać delfiny, żółwie morskie i inne ciekawe stworzenia. Dla turystów uwielbiających zwiedzanie czeka starożytne miasto, nowoczesne meczety oraz wiele innych atrakcji. Oman to miejsce, w którym nie ma nudy i warto zaplanować sobie ten wyjazd dokładnie, aby zobaczyć miejsca, które z pewnością pozostaną w naszej pamięci przez wiele lat.

Jakie miejsca warto odwiedzić w Omanie?

Wiele turystów zaczyna swoją wycieczkę od miejsca wyjątkowego. Jest to Wielki Meczet Sułtana Qaboosa w Maskacie, który nie powstał trzy wieki temu, tylko w 2001 roku. Jest to miejsce, które może pomieścić około dwudziestu tysięcy wiernych w jednym czasie. Aby wejść do meczetu, wymagane jest nakrycie głowy. Warto wybrać się na zwiedzanie Wielkiego Meczetu z doświadczonym przewodnikiem, który opowie o tym miejscu oraz o genezie jego powstania.  Kolejną ciekawą atrakcją jest przejażdżka jeepem po pustyni. Wyprawa na pustynię nigdy nie była tak bardzo w zasięgu ręki, jak podczas pobytu w Omanie. Po wycieczce warto zobaczyć zielone oazy, gdzie można odpocząć. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest zaginione miasto Irem, które istniało od iii tysiąclecia p. n. e. Legenda głosi, że miasto zostało zburzone przez Boga za grzechy jego mieszkańców. Obecnie, w miejscu dawnego miasta są ruiny, które są dostępne dla zwiedzających. Innym podobnym miejscem, jest zaginione miasto ubar, które spotkało podobny los jak Irem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij