Jaki wibrator będzie najlepszy dla początkujących?

Jaki wibrator będzie najlepszy dla początkujących

Chcąc rozpocząć przygodę z gadżetami erotycznymi, najczęściej wybór pada na wibrator. Obecnie na rynku znajdziemy wiele modeli i rozmiarów tego urządzenia, stymulującego różne sfery erogenne ciała kobiety. Jaki wibrator będzie najlepszy dla początkujących?

Miniwibratory

Miniwibrator to idealny gadżet erotyczny dla osób, które chcą przetestować działanie urządzenia. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że nada się idealnie do delikatnej penetracji oraz do masażu strefy łechtaczki. W dodatku tego rodzaju wibrator zajmuje bardzo niewiele miejsca, dzięki czemu możemy przechowywać go w dyskretny, nierzucający się w oczy sposób. Rozmiary urządzenia wahają się od pięciu do dziesięciu centymetrów. Długość możemy wybrać zgodnie z naszymi potrzebami i preferencjami. Jeśli chodzi o zakres cenowy, wszystko zależy do marki oraz materiału, z którego wykonany jest wibrator. Produkty z czołowych marek takich jak B Swish czy z kultowej już serii Fifty Shades Of Grey wahają się w granicach od czterdziestu do nawet dwustu złotych. Niektóre z urządzeń posiadają wyprofilowane końcówki, które mogą stymulować jednocześnie kilka sfer erogennych: łechtaczkę, pochwę oraz okolice odbytu.

Bezinwazyjnie – wibratory “króliczki”

Jeśli obawiamy się, jak zareaguje nasze ciało na obecność silikonowego wibratora w waginie, warto rozpocząć od urządzeń, które stymulują wyłącznie zewnętrzne strefy erogenne kobiety. Znakomitym wyborem będzie w tym przypadku tzw. wibrator “króliczek”, który posiada dwie końcówki, przypominające królicze uszy. Jedna z końcówek służy do masażu pochwy, druga zaś do stymulacji łechtaczki. Jeśli nie jesteśmy gotowi na skorzystanie z tej pierwszej, druga z pewnością dostarczy nam komfortowych i bezpiecznych doznań. Dzięki regulacji częstotliwości masażu możemy modyfikować siłę działania urządzenia i dostosować ją do wrażliwości naszego ciała.

Klasyczne wibratory – tylko z lubrykantem

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z gadżetami erotycznymi często od razu sięgają po klasyczne wibratory, rozmiarami i grubością zbliżone do rzeczywistego członka w stanie wzwodu. Jeśli tylko jesteśmy gotowe na ich stosowanie, możemy śmiało rozpocząć od tradycyjnych wibratorów – pod warunkiem, że zaopatrzymy się w odpowiedni nawilżacz. Wiele osób zapomina, że obecność penisa czy wibratora wywołuje tarcie w pochwie, skutkujące bólem i różnego rodzaju podrażnieniami. Organizm kobiety wydziela naturalny śluz nawilżający ścianki pochwy, jednak często nie jest on wystarczający, zwłaszcza w przypadku wibratorów, które wykonane są ze sztucznego tworzywa. W takiej sytuacji konieczne jest zaopatrzenie się w lubrykant czyli specjalny żel nawilżający. Jeśli używamy zabawek erotycznych, koniecznie wybierzmy lubrykant oparty na bazie wody – nie koliduje on bowiem z silikonem, z którego wykonane są wibratory. Lubrykant możemy rozprowadzić na powierzchni gadżetu lub zwilżyć nim wejście do pochwy. Dzięki temu unikniemy przykrych skutków podrażnienia, możliwych zwłaszcza przy początkowym użytkowaniu wibratorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here