Jak pielęgnować kolorowy tatuaż (ale w 100% dobrze) by zachować swój kolor jak najdłużej?

Moda na tatuaże jest coraz bardziej widoczna i trzeba przyznać, że są one coraz lepszej jakości, bowiem i specjalistów od tej sztuki obecnie nie brakuje. Aby tatuaż prezentował się świetnie niezbędne jest nie tylko wykonanie go w renomowanym studiu tatuażu, ale również odpowiednia pielęgnacja. Dziś podpowiemy, jak pielęgnować kolorowy tatuaż, aby zachował swój kolor jak najdłużej.

Dobrej jakości tusze do tatuażu są istotne, ale najważniejszy jest prawidłowy proces gojenia – wybierz mydło do tatuażu dla każdego

Wiele osób pyta w studio tatuażu jakich tuszy używa tatuażysta. Nie jest to pytanie bezzasadne, bowiem faktem jest, że te renomowane, jak Radiant INK gwarantują wyrazisty efekt niezależnie od wybranego pigmentu. Dodatkowo dla wielu osób istotne znaczenie ma to, by dany tusz był wegański. Jednak to nie sam tusz wpływa na trwałość koloru, bowiem kluczowe znaczenie ma tutaj prawidłowa pielęgnacja skóry w czasie procesu gojenia. Otóż o kolorowy tatuaż trzeba dbać w standardowy sposób. To oznacza, że przez 3-4 dni co 2-3 godziny trzeba myć tatuaż mydłem do tatuażu. Jest ono przeznaczone dla każdego, co znaczy, że niezależnie od rodzaju skóry, jej grubości, delikatności, pigmentu jest to dobry środek antyseptyczny, bakteriobójczy, gwarantujący odpowiednie oczyszczenie rany. Oczywiście to nie wszystko bo zaraz pomyciu tatuaż należy osuszyć ręcznikiem bezpyłowym, który nie będzie się przyklejał do rany. Następnie należy nałożyć dość grubą warstwę maści lub kremu nawilżającego do tatuażu. Taki produkt zapobiega nadmiernemu łuszczeniu, a tym samym utracie pigmentu tatuażu, ale również przyspiesza gojenie. Po nawilżeniu można nałożyć jeszcze opatrunek do tatuażu. Po około tygodniu pojawią się strupy, których nie można zdrapywać, bo razem z nimi można zdrapać także część tatuażu i zniszczyć dzieło tatuażysty. Ponadto w ten sposób proces się powtarza i skóra musi goić się na nowo. Należy zatem pozwolić strupom odpaść, czyli mozolnie i z uporem smarować całą skórę, także strupy maścią, po myciu wytatuowanej skóry mydłem do tatuażu.

Pamiętaj o nawilżaniu także po zagojeniu tatuażu, aby skóra nadmiernie się nie łuszczyła

Nawilżanie potrzebne jest także gdy skóra całkowicie się zagoi, a będzie to miało miejsce gdzieś po około 3 tygodniach. Wtedy dalej warto używać kremu nawilżającego do tatuażu. Dzięki niemu poziom nawilżenia wytatuowanej skóry będzie optymalny i nie powinna się ona nadmiernie łuszczyć. Aby jednak tak było należy również pamiętać o właściwym nawadnianiu. Zatem należy pić co najmniej 1,5 do 2 l wody dziennie, a latem nawet więcej.

Gdy wychodzisz na słońce, koniecznie stosuj krem do tatuażu z filtrem

Kolejną kwestią ważną dla zachowania koloru tatuażu jest oczywiście ochroną przed promieniowaniem UV. To właśnie ono może doszczętnie zniszczyć kolor tatuażu. Pod jego wpływem tatuaż zaczyna blednąć. Aby temu zapobiec wystarczy stosować krem z filtrem, ale nie byle jaki, a taki dedykowany do tatuażu – SPF 50+. Taka ochrona gwarantuje, że tatuaż będzie chroniony nawet gdy będziesz spędzać 8-10 godzin na słońcu. Musisz unikać też słonej wody w okresie gojenia tatuażu, a także wody chlorowanej. Zatem basen i kąpiele morskie są absolutnie w tym czasie zakazane. Gdy tatuaż się wygoi to oczywiście można już pływać, ale trzeba pamiętać, że woda działa na promieniowanie UV jak magnez, zatem po wyjściu trzeba się osuszyć, a następnie ponownie nałożyć krem SPF 50+.

Unikaj noszenia zbyt ciasnych rzeczy, czy podrażniających tkanin w czasie gojenia tatuażu

Aby zapobiec utracie pigmentu, razem ze wspomnianymi strupkami, musisz oczywiście w okresie gojenia tatuażu nosić obszerniejsze rzeczy, a także unikać tkanin, które podrażniają skórę. To niezwykle istotne. Na szczęście odzież oversize nie tylko w wersji kobiecej, ale również męskiej jest obecnie bardzo modna, zatem nie powinno być z tym problemów. Na pewno znajdziesz coś w swojej szafie.

Pamiętaj, że blaknięcie koloru to proces naturalny związany ze złuszczaniem się zrogowaciałego naskórka. Po kilku latach zatem tatuaż stanie się bledszy, jednak zabiegi, które opisaliśmy mogą ten proces opóźnić. Ponadto tatuaż zaraz po nawilżeniu ma bardzo wyrazisty kolor.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij