Jak działa masownica do mięsa?

Jednym z częściej spotykanych urządzeń w zakładach przetwórstwa mięsnego, jest masownica. Do czego ona właściwie służy? Jak działa? Jak w przemyśle może pomóc wykorzystanie masownicy do mięsa?

Maszyny w przemyśle mięsnym

Przemysł spożywczy, w tym przemysł mięsny, to bardzo szerokie zagadnienie, jako że produkcja tego typu najczęściej nastawiona jest na wytwórstwo masowe. To oznacza, że jednorazowo tworzy się ogromną ilość produktów, które potem trafiają na sklepowe półki i są powszechnie dostępne. Jednak, żeby móc cieszyć się dobrym smakiem i aromatem mięs, muszą one zostać odpowiednio obrobione w zakładzie przetwórczym, a do tego potrzebne są specjalnie zaprojektowane maszyny i urządzenia. Wyróżnić można tu między innymi komory wędzarnicze, kotły warzelne, mieszałki, a także masownicę do mięsa.

Czym jest masownica do mięsa?

Masownica do mięsa to jedno z tych urządzeń, które często wykorzystywane jest w przemyśle spożywczym i zakładach przetwórstwa mięsnego. Jej podstawowym zadaniem jest uelastyczniane różnych wyrobów mięsnych, bez ryzyka ich uszkodzenia, a wszystko odbywa się w sposób hermetyczny i z wykorzystaniem odpowiednich procesów technologicznych. Masownica do mięsa jest opisana i zobrazowana na zfm-online.com, można więc przyjrzeć się bliżej temu urządzeniu i poznać jak działa.

W jaki sposób działa masownica do mięsa?

Działanie masownicy do mięsa opiera się na procesie odbywającym się w środowisku próżniowym. W specjalnym hermetycznym bębnie dochodzi do osypywania grawitacyjnego, który możliwy jest poprzez specjalnie zainstalowane spiralne mieszadła oraz możliwość obrotu. To one odpowiadają za bezproblemowy przepływ wsadu. Zarówno kierunek, prędkość obrotów, jak i czas trwania poszczególnych cykli jest łatwy do kontrolowania, z możliwością zaprogramowania całego procesu. Zainstalowane łopaty, nie tylko masują mięso, ale umożliwiają też równomierne jego mieszanie.

Zaprogramowanie masownicy do mięsa – jakie możliwości?

Wiele będzie tutaj zależało od samego urządzenia, jego wielkości, a także oprogramowania, jakie zostanie zainstalowane. Z założenia, możliwe jest bardzo dokładne opracowanie cyklu pracy maszyny i co więcej, w razie potrzeby, nawet w trakcie trwania procesu, możliwe jest dokonanie odpowiednich modyfikacji. Pozwala na to specjalny panel sterowniczy, którego obsługa jest intuicyjna. Zastosowany program może dać najróżniejsze efekty, wiele będzie tutaj zależało zarówno od rodzaju mięsa, jak i tego, jakie metody działania przyjmuje sam zakład produkcyjny.

Jakie są zalety zastosowania masownicy do mięsa?

W przemyśle spożywczym bardzo ważny jest przede wszystkim czas oraz wysoka jakość. Zastosowanie masownicy przy wyrobie mięs pomaga w lepszej obróbce produktów, przyspieszając cały proces. Wszystko odbywa się mechanicznie, a tym samym uzyskuje się elastyczne, delikatne mięso o dość zwartej konsystencji. Pracy urządzenia nie trzeba stale kontrolować, co znacznie ułatwia zadanie zakładu przemysłowego, a produkt jest gotowy do dalszej obróbki. Tego typu urządzenia oszczędzają więc czas, pieniądze i energię, które można spożytkować w inny sposób.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij