Betonowe drewno - co to jest

Betonowe drewno – co to jest?

Marzysz o drewnianych wykończeniach swojego domu i ogrodu, ale nie masz czasu i cierpliwości aby je pielęgnować oraz konserwować przed deszczem czy śniegiem? Firmy produkujące betonowe drewno wyszły Ci na przeciw. Betonowe deski idealnie odzwierciedlają naturalne drewno. 

Głównym założeniem wyprodukowania betonowego drewna jest wytworzenie produktu, który jest jak najbardziej zbliżony wyglądem i fakturą do drewna, ale różniący się trwałością. Betonowe drewno doskonale imituje prawdziwe deski i nie trzeba poświęcać wiele czasu na jego pielęgnację, dzięki czemu przez wiele lat będzie pięknie zdobiło nasze otoczenie w stanie nienaruszonym i budziło podziw wśród ludzi.

Ten produkt nie jest niczym innym jak betonowym odlewem wybranych fragmentów drewna. Każdy odlew dokładnie odwzorowuje teksturę z jej najbardziej rozpoznawalnymi cechami takimi jak: słoje, sęki, zagłębienia przy słojach. Wykonanie betonowego drewna daje świetną trwałość i nie wymaga konserwacji. Po ułożeniu „desek” należy je zaimpregnować, a później cieszyć się ich pięknem oraz trwałością. Zamawiając betonowe deski możemy wybrać kolorystykę i dopasować ją do wnętrza, wykończenia ogrodu, okien, czy dachu.

Deski znajdują zastosowanie w wielu miejscach i postaciach. Sprawdzają się na wyłożenie podłogi tarasu, balkonu, czy jako podłoga w domu. Można je również zastosować przy budowie grilla, altany, jako chodniki w ogrodzie, parapety, donice, do rabatek, czy obrzeży. Deski występują w różnych rozmiarach, a co za tym idzie można je również użyć jako płyty elewacyjne do wykończenia na przykład filarów. Zastosowanie desek ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.

Betonowe drewno jest połączeniem trwałości z drewnianym, naturalnym wyglądem i fakturą. Na pierwszy rzut oka nikt nie zauważy różnicy pomiędzy drewnem, a tym betonem. Jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne, ścieranie i promienie słoneczne, ponieważ w produkcji beton jest wzmacniany specjalnymi włóknami. Są łatwe w utrzymaniu i nie potrzebują zabiegów pielęgnacyjnych. Betonowe dodatki w ogrodzie ucieszą oko nasze i naszych gości, nie dokładając nam pracy i wysiłku. Stworzą klimatyczne miejsca, w których chętnie będziemy spędzali wolny czas.

Naturalne drewno na podłodze czy w ogrodzie potrafi sprawiać dużo problemów. Dokuczają drzazgi, które nieraz wychodzą z desek, ale również samo sprzątanie bywa uciążliwe. Wycierając podłogę drewnianą, deski szybko chłoną wodę, przez co się odbarwiają oraz pogarsza się ich jakość i stan. Jedzenie, sos, napój, który upadł na drewno najczęściej trwale je zafarbuje. Deski betonowe nie wilgną, powierzchnię wystarczy przetrzeć aby była czysta.

Wiele firm umożliwia wysyłkę kurierską betonowego drewna, które są odpowiednio zapakowane i zabezpieczone bez ryzyka uszkodzenia w transporcie, a przy niewielkich odległościach oferują dowóz i pomoc w montażu. Czas oczekiwania na deski jest ustalony zawsze indywidualnie, ponieważ robione są pod zamówienie. Z uwagi na to, że produkcja jest wymagająca czekać trzeba średnio około miesiąca.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij