4 porady, jak sprawdzić wiarygodność firmy transportowej

Chcesz skorzystać z usług firmy transportowej, ale obawiasz się, że padniesz ofiarą oszustów? Przezorność jest bardzo ważna, ale nie musisz wybierać droższych ofert, tylko dlatego, że firmy są bardziej znane. Wystarczy, że skorzystasz z naszych porad, dzięki którym zawsze bez problemu sprawdzisz wiarygodność firmy transportowej.

Sprawdź rejestr przedsiębiorców

Zarejestrowane zgodnie z polskim prawem i zaufane przedsiębiorstwo logistyczne możesz wyszukać w rejestrach przedsiębiorców. Wystarczy, że będziesz posiadać NIP lub też REGON firmy. Nawet bez wychodzenia z domu możesz znaleźć takie informacje, jak data rejestracji firmy czy dane na temat zawieszenia bądź zamknięcia przedsiębiorstwa. Informacje możesz czerpać z takich witryn, jak Portal Informacyjny Głównego Urzędu Statystycznego, CEIDG czy z ogólnopolskiej bazy danych na temat podmiotów gospodarczych, czyli z Krajowego Rejestru Sądowego.

Szukasz transportu międzynarodowego? Sprawdź licencję

Kolejnym krokiem, na jaki możesz się zdecydować, kiedy postanowisz sprawdzić wiarygodność firmy transportowej, jest skontrolowanie licencji przedsiębiorstwa logistycznego, np. Marathon International Polska. Firma, która oferuje transport za granicą naszej kraju, powinna posiadać licencję na wykonywanie międzynarodowego transportu drogowego. Na szczęście to również możesz zweryfikować, zanim podpiszesz umowę lub wpłacisz zaliczkę za przewóz. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową gitd.gov.pl. Do sprawdzenia licencji będziesz potrzebować numeru NIP firmy oraz numeru teczki BOTM.

Opinie w Internecie

Możesz też skontrolować wiarygodność firmy transportowej poprzez sprawdzenie opinii na jej temat w sieci. Nie zajmie Ci to dużo czasu, a czasem może ustrzec przed oszustami. Wpisz najpierw do wyszukiwarki Google nazwę firmy i sprawdź, czy znajdziesz jakieś oceny. Jeśli nie, to dopisz też do nazwy firmy słowo opinie. Najczęściej wcześniejsi klienci dzielą się opiniami na fanpage’u na Facebooku czy też w innych mediach społecznościowych. Oczywiście skarbnicą komentarzy może być też wizytówka w Google Moja Firma.

Fora internetowe

Warto też zwrócić uwagę na posty i opinie na temat danej firmy transportowej na forach tematycznych. Użytkownicy są tam anonimowi, dlatego musisz zdawać sobie sprawę z tego, że opinie bardzo skrajne w jedną lub drugą stronę, mogą nie być zbyt wiarygodne. Te bardzo negatywne czasem są wynikiem czarnego PR konkurencji, a bardzo pozytywne do ukryta promocja zlecona przez firmę. Dlatego zwróć uwagę głównie na długie komentarze i te wypośrodkowane.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij